Biżuteria – jak o nią dbać?

Sposób życia i styl
j-a-k
Biżuteria – jak o nią dbać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest efektowna i sprawia, że nawet najzwyklejsza stylizacja zmienia swój charakter. Kobiety kochają biżuterię z wielu powodów, a każda z Pań posiada swoje preferencje odnośnie jej rodzaju i kruszcu, z jakiego jest wykonana. Bez względu na to, niezbędne jest odpowiednie dbanie o biżuterię. Tylko wtedy będzie zachwycać swoim wyglądem przez kolejne lata.

Zasady noszenia biżuterii

Najpopularniejsze rodzaje biżuterii, to wyroby ze złota i srebra. Są to kruszce wysokiej jakości, odporne na uszkodzenia, które nie rdzewieją oraz na długo zachowują swój blask. Żeby jednak prezentowały się zawsze tak samo atrakcyjnie, należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim, biżuterię trzeba zawsze zdejmować podczas prac domowych. Dotyczy to szczególnie pierścionków, których nie należy narażać na kontakt z żadnymi substancjami chemicznymi. Takie pierścionki jak te https://missebo.pl/pol_m_PIERSCIONKI-259.html są naprawdę piękne oraz posiadają kamienie, które powinno się chronić także przed tłustymi kremami i kurzem. Pod ich wpływem mogą bowiem nieco wyblaknąć.

Mycie i czyszczenie – jak to zrobić?

Biżuterię zawsze należy zdejmować przed położeniem się do łóżka, kąpielami w basenie oraz zabiegami kosmetycznymi. Jeśli, mimo najwyższej staranności, jej kolor stracił swój blask lub na powierzchni biżuterii są widoczne zabrudzenia, można także samodzielnie ją wyczyścić. Wystarczy ciepła woda z dodatkiem soku z cytryny lub denaturatu. Wyroby jubilerskie należy zamoczyć w takiej kąpieli na kilka minut, a następnie dokładnie wypłukać oraz przetrzeć suchą ściereczką. Biżuteria będzie jak nowa!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gadżety, za pomocą których można promować firmę
Gadżety, za pomocą których można promować firmę
Każda firma funkcjonująca na danym rynku stara się jakoś wyróżnić na tle konkurencji, aby to właśnie jej produkty czy usługi […]
Polecamy