Czym się kierować przy wyborze nawozu do trawy?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Czym się kierować przy wyborze nawozu do trawy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny trawnik to zasługa nie tylko właściwej pielęgnacji, ale także odpowiednich nawozów. Wybór właściwego nawozu jest nie lada wyzwaniem, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć wiele aspektów, dzięki którym uda się dokonać najlepszego możliwego wyboru. Dzięki temu będzie on dostarczał trawie niezbędnych składników i sprawi, że będzie wyglądał nienagannie przez cały sezon.

Jaki nawóz do trawy wybrać?

Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba wziąć pod uwagę są przede wszystkim indywidualne potrzeby każdego trawnika. Zaraz po zimie trawa jest żółta oraz mocno osłabiona. Wtedy warto zastosować środek, który w swoim składzie będzie zawierał przede wszystkim azot i fosfor, który przywróci trawnikowi piękny kolor oraz zadba o jego kondycję. W lecie nawóz do trawy powinien być przede wszystkim bogaty w duże ilości azotu, który wzmacnia go i uodparnia na działanie suszy. Jesienią trzeba zastosować odpowiednie środki, które wzmocnią trawnik i przygotują go do zimy. Wybierając nawóz trzeba także wziąć pod uwagę sposób jego aplikacji. Niektóre z nich dostępne są w formie granulatu, który rozsypuje się w odpowiednich ilościach na trawie lub w formie płynnie. Jeśli mamy w domu zwierzęta lub dzieci trzeba sprawdzić, czy jego skład będzie w pełni dla nich bezpieczny. Na rynku dostępne są także nawozy, które pomagają zwalczać konkretne problemy związane z trawnikiem, takie jak np. zarastający go mech lub chwasty. Kupując środek trzeba dokładnie sprawdzić, jaka ilość będzie niezbędna do tego, aby wystarczył on na cały trawnik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprzęty, które przydadzą się w profesjonalnej kawiarni
Sprzęty, które przydadzą się w profesjonalnej kawiarni
Jeśli chcemy prowadzić kawiarnię, musimy zadbać o wiele rzeczy. Oczywiście najważniejszą z nich będzie oferta, w której klienci będą mogli […]
Polecamy