Jak powinno się montować szambo betonowe?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Jak powinno się montować szambo betonowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Według obowiązującego prawa każdy dom jednorodzinny musi posiadać system przeznaczony do sprawnego odprowadzania nieczystości. W sytuacji, gdy nie ma możliwości podłączenia obiektu do klasycznej kanalizacji, optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie w jego pobliżu bezodpływowego, betonowego zbiornika na ścieki. Charakteryzuje się on maksymalną szczelnością, niską ceną oraz ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia. Jeśli interesują nas funkcjonalne szamba betonowe Tarnów to miasto, gdzie działa firma specjalizująca się w ich produkowaniu i montowaniu. 

Bez zastosowania ciężkiego sprzętu się nie obejdzie

Na wstępie należy zaznaczyć, że szambo betonowe musi zostać osadzone w odległości nie przekraczającej 5 metrów od obsługiwanego domu, co najmniej 2 metry od granicy działki, a także minimum 15 metrów od ujęcia wody pitnej. Lokalizacja powinna ponadto gwarantować swobodny dostęp wozem asenizacyjnym, które co jakiś czas opróżnić zbiornik ze ścieków. Pierwszym etapem procesu montażu jest zawsze dokładne wyznaczenie odpowiedniego miejsca, a następnie wykonanie wykopu o głębokości pozwalającej na bezproblemowe podłączenie konstrukcji do rury kanałowej. Warto dodatkowo oskalpować lub oszalunkować ściany dołu w celu ograniczenia ryzyka osunięcia się gruntu. Kolejny krok polega na wysypaniu dna kilkucentymetrową warstwą piasku, ewentualnie żwiru. Jest to konieczne dla wyrównania spodu. Dopiero po tych czynnościach można przystąpić do precyzyjnego osadzenia szamba w wykopie. Najlepiej zrobić to przy użyciu specjalnego pojazdu z zamontowanym żurawiem przeładunkowym, pamiętając o wypoziomowaniu zbiornika wzdłuż osi podłużnej. Zwieńczeniem operacji jest podłączenie całości do kanalizacji wewnętrznej budynku oraz nałożenie na wierzch solidnej pokrywy ochronnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dieta – jak zmienić swoje nawyki?
Dieta – jak zmienić swoje nawyki?
Dietetyk może pomóc w osiągnięciu celów związanych z utratą wagi, udzielając rutynowych porad w zakresie planowania posiłków, zastępowania zdrowszych produktów […]
Polecamy