Jakiego sprzętu nie może zabraknąć w profesjonalnej dziewiarni – co tam powstaje?

Biznes i finanse
j-a-k
Jakiego sprzętu nie może zabraknąć w profesjonalnej dziewiarni – co tam powstaje?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dziewiarnia to miejsce, w którym wytwarzane są materiały. Często bywa mylona z obiektem, jakim jest szwalnia, czyli zakład krawiecki lub pomieszczenie, w którym produkowana jest odzież z tkanin lub pozostałych wyrobów włókienniczych. Zwykle oba miejsca są ze sobą połączone, aby stworzyć wspólną przestrzeń do produkowania różnych elementów odzieży. Wracając jednak do dziewiarni, podstawą jej wyposażenia powinny być nowoczesne, płaskie maszyny ze wszystkimi urządzeniami, dostosowane do produkcji różnych rodzajów dzianin, w tym: poliamidowych, poliestrowych, elastycznych i pozostałych, o różnych masach i szerokościach.

Co można zamówić w dziewiarni?

Tak jak wskazuje nazwa, powstają w niej dzianiny, czyli materiał zbudowany z jednej nici, z której wytwarzane są prostopadłe oczka układane w rzędy. Materiał ten cechuje się przede wszystkim przyjemnym dotykiem, miękkością, jak i elastycznością. Najczęściej powstają tzw. dresówki, czyli tkaniny produkowane z włókna bawełnianego, poliestrowego albo ich mieszanek. Znajdują zastosowanie do wyrobu odzieży sportowej, jak i codziennej. Ponadto powstają dzianiny materacowe, bawełniane, żakardowe, eko, z elastanem i mundurowe w różnych kolorach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zrzucić kilogramy po ciąży?
Jak zrzucić kilogramy po ciąży?
Kluczem do szybkiego i efektywnego zrzucenia zbędnych kilogramów po porodzie jest dbanie o siebie w trakcie ciąży. Niemniej wiele kobiet […]
Polecamy