Ozdobne akcesoria do ogrodu

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Ozdobne akcesoria do ogrodu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to miejsce przeznaczone przede wszystkim do relaksu pośród zieleni. Aranżując taką przestrzeń, warto wyposażyć ją nie tylko w atrakcyjne rośliny oraz wygodne meble wypoczynkowe, ale również rozmaite akcesoria dekoracyjne. W znacznym stopniu podniosą one bowiem walory estetyczne ogrodu i sprawią, że poczujemy się w nim jeszcze bardziej komfortowo. Doskonałym przykładem są choćby karmniki dla ptaków i praktyczne kwietniki wykonane z naturalnego drewna.

Wiele zależy od wielkości przestrzeni

Wybierając akcesoria ozdobne do ogrodu, kierujmy się przede wszystkim jego rozległością. W stosunkowo niewielkich i przytulnych przestrzeniach zielonych znakomicie sprawdzą się m.in. stylowe lampiony zawieszone na tarasie lub gałęziach drzew, latarnie i pochodnie wbite w ziemię, wspomniane już karmniki dla ptaków, dekoracyjne donice i doniczki (wykonane z gliny lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego), kwietniki w kształcie wózków i rowerków, kolorowe konewki, a także pomysłowo zaprojektowane skrzynki drewniane do przechowywania warzyw czy owoców oraz wiklinowe pojemniki na zabawki dla dzieci (postawione w kąciku przeznaczonym stricte do zabawy).

Z kolei w dużym ogrodzie można dodatkowo z powodzeniem umieścić:

– oczko wodne z efektownym mostkiem (najlepiej zlokalizowane w samym centrum)

– kamienną fontannę

– okazały skalniak z wieloma rzadkimi gatunkami kwiatów i roślin

– huśtawkę i hamak (jako uzupełniające elementy strefy wypoczynkowej)

– namiot tipi lub domek wykonany z drewna (dla dzieci)

– rozbudowaną pergolę

– altankę 

– oryginalne figury wykonane ręcznie z kutego żelaza

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria do wózków
Akcesoria do wózków
Wózek dziecięcy powinien być nie tylko elementem ozdobnym, ale przede wszystkim – miejscem, w którym nasza pociecha będzie czuła się […]
Polecamy