W jakich sytuacjach należy się udać po pomoc do komornika?

Biznes i finanse
j-a-k
W jakich sytuacjach należy się udać po pomoc do komornika?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komornik to funkcjonariusz publiczny wykonujący swoje obowiązki zawsze przy sądzie rejonowym. Zajmuje się on na co dzień przede wszystkim podejmowaniem konkretnych działań zmierzających do uzyskiwania rozstrzygnięć w zakresie roszczeń o charakterze cywilnym (np. pomaga w walce z dłużnikami). Wykorzystuje przy tym rozmaite środki przymusu egzekucyjnego. Godna polecenia jest m.in. poszczególna kancelaria komornicza działająca na terenie Tarnobrzega oraz okolic https://komorniktarnobrzeg.pl/.

Samodzielne użeranie się z nieuczciwymi ludźmi nie ma sensu

Po pomoc do komornika powinniśmy się wybrać zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na sprawnym i efektywnym odzyskaniu długu od partnerów biznesowych albo osób prywatnych. Oczywiście najpierw niezbędne jest zdobycie stosownego tytułu wykonawczego, który stanowi podstawę do złożenia wniosku o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. W owym wniosku należy umieścić swoje własne dane, dokładne dane dłużnika (łącznie z adresem i numerem PESEL bądź NIP), a także szczegółowe określenie przedmiotu egzekucji. Z usług komornika sądowego można również z powodzeniem skorzystać w sytuacji, kiedy były współmałżonek w ogólne nie przelewa na konto zasądzonych sądownie alimentów na dzieci, robi to nieregularnie, ewentualnie wysyła niepełne kwoty. Dotyczy to zazwyczaj mężczyzny. Oto pozostałe czynności podejmowanie przez omawianego funkcjonariusza:

– zabezpieczanie środków finansowych na rachunku bankowym wskazanym przez sąd,

– zabezpieczanie spadku, 

– sporządzanie spisu elementów wchodzących w skład inwentarza,

– opracowywanie protokołów stanu faktycznego,

– doręczanie do firm i osób prywatnych zawiadomień sądowych,

– sprawowanie ścisłego nadzoru nad licytacjami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nieoczywiste kierunki na wakacje – jakie miejsca najlepiej zwiedzić?
Nieoczywiste kierunki na wakacje – jakie miejsca najlepiej zwiedzić?
Istnieje ogromna ilość ciekawych form na spędzenie wakacji. Część z nich możemy uznać za oczywiste wybory, które od razu przychodzą […]
Polecamy