Biegły rewident – co warto wiedzieć?

Biznes i finanse
j-a-k
Biegły rewident – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Biegły rewident zajmuje się przeprowadzaniem rewizji przedsiębiorstw. Są to audyty finansowe, które mają na celu określić aktualną kondycję firmy za pomocą badania sprawozdań oraz innych dokumentów. Taka rewizja określa również, czy sytuacja finansowa została przedstawiona rzetelnie oraz zgodnie z prawdą. 

Czym dokładnie zajmuje się biegły rewident?

Do tego, aby wykonywać zawód biegłego rewidenta niezbędne jest posiadanie stosownej wiedzy poświadczonej zdanym egzaminem oraz utrzymaniem uprawnień. Taka osoba musi także zostać wpisana do rejestru biegłych rewidentów. Audyty finansowe przeprowadzanego przez tego specjalistę są niezbędne w przypadku firm zatrudniających powyżej 50 pracowników oraz osiągających przychody rzędu 5 mln euro rocznie. Oprócz tego regularnej kontroli podlegają również spółki akcyjne. Biegły rewident podczas przeprowadzanej kontroli sprawdza wszelkie sprawozdania, zapisy oraz dokumenty i stwierdza, czy zostały one sporządzone zgodnie z prawem. Ma to na celu określić aktualną sytuację finansową, co może pomóc w dalszej działalności firmy. Poszukując specjalisty, jakim jest biegły rewident Katowice są jednym z miast, w którym bez większego problemu można takiego znaleźć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie ubrania wybierać podczas ciąży?
Jakie ubrania wybierać podczas ciąży?
Ciąża to cudowny czas, w którym następują intensywne zmiany w ciele kobiety. Rosnący brzuszek sprawia, że coraz trudniej jest zmieścić […]
Polecamy