Jak przechowywać towar w magazynie?

Biznes i finanse
j-a-k
Jak przechowywać towar w magazynie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazynowanie to skomplikowany proces o charakterze logistycznym, który jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju towarów. Należy je zawsze przechowywać na specjalnie do tego celu przystosowanych konstrukcjach, a nierzadko też w oddzielnych opakowaniach. Godne polecenia są zwłaszcza wytrzymałe pudełka kartonowe wykonane z wielowarstwowej tektury falistej. Każdy producent kartonów oferuje je w zróżnicowanym rozmiarze, w związku z czym dobranie tych elementów do konkretnych towarów nie stanowi żadnego problemu.

Kilka pożytecznych wskazówek

Podstawowym warunkiem optymalnego przechowywania towarów w magazynie jest ich wstępna segregacja na kategorie według rodzaju i cech – takich jak waga czy wielkość. Lekkie przedmioty należy włożyć do wspomnianych już pudełek kartonowych, a następnie ułożyć piętrowo na paletach. W znacznym stopniu ułatwia to później zarówno transport, jak i załadunek. Z kolei ciężkie obiekty najlepiej jest poustawiać na solidnych regałach stalowych, oczywiście z wykorzystaniem wózka widłowego.

Jeśli zaś chodzi o produkty sypkie (ryż, kawa, przyprawy, zboża), to zaleca się ich umieszczenie w dedykowanych opakowaniach w postaci saszetek, worków, foliopaków, beczek czy słoików. Ładunki powinny zostać rozmieszczone z uwzględnieniem chronologii wydawania, bo wyraźnie ułatwia to cały proces logistyczny. Dodajmy, że towary wymagają składowania z dala od wilgoci i szkodliwych czynników chemicznych – dotyczy to w szczególności produktów wyjątkowo wrażliwych, np. spożywczych czy farmaceutycznych. Chodzi bowiem o zadbanie o ich najwyższą jakość. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Księgowość – jakie usługi świadczy?
Księgowość – jakie usługi świadczy?
Rachunkowość to proces rejestrowania, klasyfikowania i podsumowywania transakcji finansowych w celu sporządzenia sprawozdania o sytuacji finansowej jednostki, w celu dostarczenia […]
Polecamy