Buty trekkingowe – Czy wiesz do czego służą? Sprawdź to!

Styl życia
j-a-k
Buty trekkingowe – Czy wiesz do czego służą? Sprawdź to!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Buty trekkingowe to rodzaj obuwia, które jest przeznaczone do chodzenia na długie dystanse. Są one często wodoodporne, mają mocną podeszwę i dodatkowe wsparcie kostki. Buty trekkingowe wodoszczelne to podstawa każdej dłuższej wycieczki, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy zastanie cię deszcz!

Jak zbudowane są buty trekkingowe?

Buty trekkingowe są zazwyczaj wykonane ze skóry lub materiałów syntetycznych, takich jak Gore-Tex i poliuretan. Podeszwy w butach trekkingowych są sztywniejsze niż w butach do biegania, dzięki czemu lepiej znoszą wstrząsy powstałe podczas chodzenia po nierównym terenie. Mają również bardziej wytrzymały bieżnik i dodatkową amortyzację, która pomaga zmniejszyć zmęczenie stóp na długich dystansach.

Jak wybrać dobre buty trekkingowe?

Buty trekkingowe powinny być na tyle lekkie, abyś nie czuł się obciążony zbyt dużą ilością materiału lub ciężaru na stopach podczas wędrówek po stromych podjazdach, ale na tyle wytrzymałe, aby nie zużyły się łatwo już po kilku miesiącach użytkowania. Buty trailowe są podobne do butów turystycznych, ale są lżejsze i bardziej elastyczne. Mogą nie mieć tyle amortyzacji i stabilności, co buty turystyczne, więc najlepiej nadają się dla ludzi, którzy chcą buta, który jest przyjemniejszy dla ich stóp, gdy idą na krótkie wycieczki.

Wielu miłośników trekkingu zakłada na buty getry, które chronią przed brudem i zanieczyszczeniami podczas wędrówek po szlakach. Pomocne mogą być również kijki trekkingowe, które zapewniają dodatkową stabilność podczas pokonywania stromego terenu lub kamienistych szlaków, gdzie do utrzymania równowagi potrzebne są wszystkie cztery kończyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co można wstawić do ogrodu?
Co można wstawić do ogrodu?
Idzie wiosna, a wraz z nią pojawiają się coroczne pytania właścicieli domów z ogrodami. Dotyczą one przede wszystkim sposobu zagospodarowania […]
Polecamy