Chłodnica silnika – jak o nią dbać?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Chłodnica silnika – jak o nią dbać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chłodnica to jeden z najistotniejszych elementów maszyn napędzanych silnikami spalinowymi. Zaliczają się do nich nie tylko samochody, ale także na przykład wózki widłowe, w których często stosowanymi chłodnicami są te do silników marki Nissan, taka jak chociażby chłodnica silnika Nissan H25. Co ważne, chłodnica odpowiada za prawidłową pracę silnika, bez względu na to gdzie jest stosowana. Tak więc z uwagi na to bardzo ważne jest, aby właściwie o nią dbać. Jak zatem zadbać o dobry stan chłodnicy silnika?

Zasady dbania o chłodnice

Chłodnice oleju do wózków mają trochę inną specyfikę działania. Zasady ich kontroli i pielęgnacji są jednak identyczne. Podstawą wszelkich działań jest oczywiście utrzymanie płynu chłodniczego na optymalnym poziomie. Pozwoli to na utrzymanie temperatury silnika w granicach normy. Regularnie należy zatem sprawdzać , czy płynu nie ubyło, a ewentualne braki jak najszybciej uzupełniać. Niekontrolowany spadek poziomu płynu chłodniczego może bowiem być spowodowany wyciekiem. Wówczas koniecznym i jedynym racjonalnym wyjściem, będzie wizyta u profesjonalnego mechanika w serwisie. Poziom płynu chłodzącego powinno się sprawdzać co najmniej raz w miesiącu. Należy robić to przy zimnym silniku, a więc najlepiej wtedy, gdy samochód długo stał nie odpalany. Jest to ważne, gdyż pod wpływem temperatury jego objętość może się zmieniać. Oprócz tego pomimo właściwego stanu oleju powinno się go regularnie wymieniać na nowy, co kilka lat. Wszelkie innego rodzaju uszkodzenia mechanicznego niż wyciek, również należy jak najszybciej konsultować z mechanikiem i na bieżąco zlecać wszystkie konieczne naprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria warto zakupić do samochodu ciężarowego?
Jakie akcesoria warto zakupić do samochodu ciężarowego?
Samochód ciężarowy to nic innego jak narzędzie pracy dla kierowcy. Aby praca była efektywna, nie wystarczy fabryczne wyposażenie pojazdu. Praktycznie […]
Polecamy