Jakie formy wspomagania i udźwigu stosuje się w dziedzinie transportu?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jakie formy wspomagania i udźwigu stosuje się w dziedzinie transportu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W magazynach, zakładach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych powszechnie wykorzystuje się rozmaite urządzenia transportu bliskiego. W znacznym stopniu ułatwiają one bowiem relokowanie ciężkich towarów oraz ładunków w obrębie hali. Kluczową korzyścią jest tutaj usprawnienie procesów logistycznych, skutkujące wzrostem ogólnej wydajności pracy. Wyjątkowo przydatne okazują się np. nowoczesne wózki widłowe. 

Mechanizmy o zróżnicowanym poziomie zaawansowania

Wspomniane powyżej wózki widłowe to maszyny służące przede wszystkim do sprawnego przenoszenia towarów z miejsca na miejsce, a także ich układania na regałach. Do wyboru mamy modele czołowe, masztowe, boczne, bramowe, skrętne oraz kontenerowe. W codziennej eksploatacji doskonale sprawdzają się zwłaszcza wersje z napędem elektrycznym i gazowym. Kolejną kategorię użytecznych elementów stanowią autonomiczne dźwignice wyposażone w przycisk zatrzymywania. Umożliwiają one przemieszczanie ładunków w ruchu przerywanym. Na uwagę zasługują ponadto przenośniki grawitacyjne, idealnie przystosowane do relokowania zarówno drobnicy, jak i masówki. Główną rolę odgrywają w nich łańcuchy transportowe, produkowane m.in. przez poszczególną firmę: https://rybinski-stal.pl/lancuchy. Inne rozwiązania wspomagające logistykę to żurawie samojezdne, wyciągarki ręczne i zabieraki taśmowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zapobiec powstawaniu pożarów w miejscu pracy?
Jak zapobiec powstawaniu pożarów w miejscu pracy?
Miejsca pracy powinny być dobrze zabezpieczone przed niebezpiecznymi sytuacjami, jedną z nich jest pożar. Przestrzeganie instrukcji BHP, właściwe oznaczenie infrastruktury […]
Polecamy