Czy warto zatrudnić nianię? Tu jest odpowiedź!

Sposób życia i styl
j-a-k
Czy warto zatrudnić nianię? Tu jest odpowiedź!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli myślisz o zatrudnieniu niani, jest wiele rzeczy do rozważenia. Niania może być świetną pomocą, jeśli masz małe dzieci i potrzebujesz kogoś do pilnowania ich. Ale ważne jest również, aby pomyśleć o tym, ile czasu będziesz chciał spędzić ze swoimi dziećmi i jaki rodzaj relacji chcesz rozwinąć z opiekunem.

Oto kilka pytań, które warto sobie zadać:

Czy stać cię na nianię?

Nianie mogą być drogie, ale może nie tak drogie jak myślisz. Stawki wahają się miedzy 50zł a 100zł za godzinę. To dużo pieniędzy, ale stanowią one tylko część tego, co zapłacisz niani (lub innemu dostawcy opieki nad dziećmi). Musisz także wziąć pod uwagę podatki i inne wydatki, takie jak ubezpieczenie zdrowotne i odszkodowanie pracownika, które mogą nie być zawarte w ich stawce godzinowej lub pensji.

Czy chcesz nianię na stałe czy kogoś, kto przychodzi w ciągu dnia?

Jeśli masz dzieci poniżej 2 lat, prawdopodobnie najlepiej jest mieć nianię na stałe. Niemowlę potrzebuje uwagi we wszystkich godzinach nocnych, więc posiadanie jednej osoby opiekującej się dzieckiem jest idealne. Kiedy dziecko będzie miało więcej niż 2 lata i będzie mogło pójść spać o przyzwoitej godzinie, będziesz w stanie poradzić sobie z opiekunem w ciągu dnia. Warto również wypróbować nianie elektroniczne, ponieważ Urządzenia te mogą pomóc w niektórych bardziej uciążliwych aspektach rodzicielstwa. Jeśli masz iPada lub iPhone’a, istnieją aplikacje, które pozwalają monitorować miejsce pobytu dziecka, a także prowadzić z nim wideorozmowy.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Płytki kontra podłoga drewniana
Płytki kontra podłoga drewniana
Zarówno płytki ceramiczne i drewniane podłogi nadają wnętrzu długotrwałego piękna. Warto jednak wiedzieć, że oba rozwiązania mają swoje zalety i […]
Polecamy