Nieszczelność miechów w zawieszeniu – jak poradzić sobie z usterką?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Nieszczelność miechów w zawieszeniu – jak poradzić sobie z usterką?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody, niezależnie od marki czy daty produkcji, są niezwykle skomplikowanymi maszynami. Składają się z wielu części, urządzeń i zespołów elementów, ale zdecydowanie jednym z kluczowych jest ten łączący koła z resztą pojazdu, czyli zawieszenie. Jest ono w pewnym sensie podstawą pojazdu, a jego zadaniem jest przenoszenie sił powstających na styku kół z jezdnią na nadwozie. Zawieszenie dzieli się na co najmniej kilka rodzajów, a wśród nich wyróżnia się zawieszenie pneumatyczne regulowane. Zapewnia ono bardzo komfortowe warunki jazdy, ponieważ doskonale amortyzuje wszelkie nierówności. Trzeba jednak pamiętać, że aby zawieszenie pneumatyczne zawsze się sprawdzało, musi pozostawać w pełni sprawne. Niestety często ulega ono uszkodzeniom, a jedną z najpoważniejszych usterek jest nieszczelność miechów, a więc tzw. poduszek pneumatycznych. Jak można poradzić sobie z tego typu usterką?

Jak wyeliminować problem nieszczelności miechów w zawieszeniu?

Zwykle naprawa zawieszenia pneumatycznego w przypadku nieszczelności miechów jest konieczna natychmiast, gdyż taka usterka może pociągać za sobą poważniejsze awarie. Z awarią najlepiej udać się do profesjonalnego warsztatu i poprosić o pomoc doświadczonych mechaników. Tak naprawdę istnieją dwa sposoby naprawy nieszczelnych miechów. Można poddać je regeneracji, która jest dość kosztowna lub też zdecydować się na zakup nowych elementów i ich wymianę. Czasami w grę wchodzi jeszcze trzecia opcja, którą jest wymiana miechów na standardowe sprężyny, ale takie rozwiązanie jest niezalecane, gdyż wówczas zawieszenie pneumatyczne traci swoje zalety.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oryginalne części do Audi
Oryginalne części do Audi
Są samochody, które uważane są dziś za niezwykle wręcz komfortowe i niezawodne. Do jednych z takich producentów z pewnością można […]
Polecamy