Czym zająć dziecko w wolne, wakacyjne dni?

Wypoczynek
j-a-k
Czym zająć dziecko w wolne, wakacyjne dni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje to ten moment w roku, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Oznaczają bowiem długie, ciepłe dni wypełnione beztroską zabawą i wypoczynkiem. To okazja do tego, by nieco zdystansować się do nauki i obowiązków. Warto jednak zadbać, by pociecha posiadała odpowiednio zagospodarowany czas wolny tak, by nie nudziła się ani nie spędzała zbyt wiele godzin przed ekranem komputera lub telefonu. Najlepiej będzie postawić na rozrywkę na łonie natury oraz zainwestować w gry logiczne, które posłużą rozwijaniu zdolności w przyjemny sposób.

Połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się poprzez zabawę

Znakomitym sposobem na spędzenie wakacyjnego dnia jest wybranie się na długi spacer lub wycieczkę do ciekawego miejsca. Można połączyć ją z piknikiem i zaprosić przyjaciół pociechy. Czas wolny od szkoły można z powodzeniem wykorzystać na oddanie się kreatywnym zajęciom. Dobrze będzie podarować dziecku zestaw farb lub kredek i zachęcić do ich używania. Czy istnieje przyjemniejsza wizja popołudnia, niż spędzenie go w ogrodzie na malowaniu pejzażu? W zagospodarowaniu wielu dni pomogą również inteligentne zabawki sprzyjające ćwiczeniu logiki i umiejętności manualnych. Doskonałym przykładem są puzzle 3D crystal, które różnią się od swoich standardowych odpowiedników formą, jaką przyjmują po złożeniu w całość. Ciekawą opcją będą również zabawki sensoryczne oraz gry planszowe i karciane. W wakacje rozsądnie będzie zachęcić też malucha do aktywności fizycznej. Rowerowa przejażdżka, a może wspólna wyprawa na basen? Brzmi znakomicie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje brodzików prysznicowych
Rodzaje brodzików prysznicowych
Decydując się na zakup brodzika prysznicowego, a nie wanny musimy wiedzieć, iż jest to dopiero jedna z pierwszych decyzji za […]
Polecamy