Jak dbać o cerę alergiczną?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jak dbać o cerę alergiczną?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli mamy skórę skłonną do podrażnień, stajemy przed niemałym wyzwaniem, dobierając kosmetyki. Niestety większość produktów, które możemy znaleźć na rynku, jest dla cery alergicznej zbyt agresywna. Oznaczenie poszczególnych preparatów jako antyalergiczne również nie gwarantuje nam, że dane substancje nie spowodują niepożądanych reakcji, dlatego powinniśmy uważnie czytać skład i wybierać składniki pochodzenia naturalnego.

Ważne jest też, abyśmy zaobserwowali na jakie składniki jesteśmy uczuleni, pozwoli to na eliminację błędów przy kolejnych zakupach. Cera wrażliwa i alergiczna wymaga delikatnego traktowania, w związku z tym należy zapomnieć o pilingach opartych głównie na silnie działających kwasach. Dobrze w takim przypadku sprawdzą wersje enzymatyczne, delikatnie złuszczające martwy naskórek. Decydując się na kremy, żele i toniki zwróćmy uwagę, by były one bezzapachowe, antyalergiczne i miały pH 5,5.

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne

Każda cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji porannej, jak i wieczornej. Jeśli wybierzemy już odpowiednie preparaty, które nie podrażniają naszej skóry pamiętajmy aby ich nie nadużywać. Nadmiar substancji może powodować zapychanie porów, a to doprowadzi do nieestetycznych wyprysków. Szczególnie w przypadku cery tłustej ze skłonnościami do podrażnień, musimy ostrożnie dobierać preparaty. Produkty, które nie spowodują reakcji niepożądanych, znajdziemy np. tu https://dermakrem.pl/111-oczyszczanie-cery-tlustej. Należycie dobrane składniki oczyszczą delikatną skórę z nadmiaru sebum i ograniczą jego wydzielanie, bez obawy o pojawienie się wysypki i świądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Opieka nad osobą leżącą w domu – porady
Opieka nad osobą leżącą w domu – porady
Opiekowanie się osobą starszą lub schorowaną prędzej czy później zdarza się w każdym domu. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, które […]
Polecamy