Dlaczego warto zainwestować w dom pasywny?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Dlaczego warto zainwestować w dom pasywny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat systematycznie wzrasta liczba osób, które decydują się na wybudowanie domu pasywnego. Jest to bowiem obiekt mieszkalny niezwykle opłacalny zarówno pod względem ekonomicznym, jak i zdrowotnym czy ekologicznym. Wyróżnia się przede wszystkim znakomitymi parametrami izolacyjnymi oraz minimalnym zużyciem energii podczas eksploatacji. Projektowaniem funkcjonalnych domów jednorodzinnych w standardzie pasywnym zajmuje się m.in. poszczególna firma działająca w Poznaniu, jak https://pasywnym2.pl/.

Ograniczenie rachunków to najważniejsza korzyść

Dom pasywny warto postawić gównie dlatego, że gwarantuje on znacznie niższy pobór energii elektrycznej (do 15 kWh/m²/rok) i wydajniejsze ogrzewanie pomieszczeń aniżeli budynek tradycyjny. Jest to spowodowane optymalną lokalizacją poszczególnych wnętrz, bardzo dobrą izolacją wszelkich przegród, a także obecnością konkretnych instalacji – zwłaszcza paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła czy pieca akumulacyjnego. Efektem jest nawet kilkukrotne zniwelowanie comiesięcznych opłat. Duże znaczenie ma ponadto fakt, że w takim obiekcie zamontowany jest nowoczesny system wentylacji, który zapewnia świeże powietrze i utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci, usuwając jednocześnie z przestrzeni szkodliwe dla ludzkiego zdrowia pyły, bakterie, roztocza i alergeny. To wprost idealne rozwiązanie dla alergików. Nie można również nie wspomnieć, że w domu pasywnym mieszka się wyjątkowo przyjemnie z powodu braku niekontrolowanych ruchów powietrza (zwanych potocznie przeciągami) i wykorzystania materiałów konstrukcyjnych stwarzających właściwy mikroklimat. Jeśli chcemy go wybudować stosunkowo tanim kosztem, to istnieje opcja otrzymania dofinansowania z Unii Europejskiej w kwocie około 50 000 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Spędzanie wakacji z rodziną – gdzie warto się wybrać?
Spędzanie wakacji z rodziną – gdzie warto się wybrać?
Wymarzone wakacje z rodziną to coś, na co czeka każdy rodzic. Czasem mamy problem, by wybrać odpowiednie miejsce. Wielu z […]
Polecamy