Jak dbać o starszego psa?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak dbać o starszego psa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opieka nad starszym psem jest większym wyzwaniem niż sprawowanie pieczy nad kilkuletnim czworonogiem, a nawet szczeniakiem. Gdy wiek naszego pupila zbliża się do liczby dwucyfrowej, warto bacznie go obserwować i być dla niego oparciem. Starość również może być okresem pełnym radości, jeżeli tylko cała rodzina odpowiednio przygotuje się na jej nadejście. Oto jak dbać o psa w kwiecie wieku.

Domowe udogodnienia

Gdy w domu mieszka starsze zwierzę, poszczególne pomieszczenia powinniśmy nieco dopasować do jego potrzeb. Pies jest wszak pełnoprawnym członkiem rodziny, a takie drobne udogodnienia bardzo ułatwią mu codzienne funkcjonowanie. Jeżeli nasz pupil jest niewielki, przez co wskakuje na łóżko czy kanapę, zamiast na nie wchodzić, dobrym pomysłem będą schodki dla psa. Dzięki nim odciążymy nieco jego stawy. Jeśli mieszkamy w bloku i przed wyjściem na spacer musimy pokonać kilka kondygnacji pięter, schodząc po schodach, weźmy czworonoga na ręce. Nieco trudniej taka pomoc wygląda w przypadku przedstawicieli większych ras. Wybawieniem dla nich będzie regularne korzystanie z windy.

Nowe nawyki spacerowe

Spacery z kilkunastoletnim psem wyglądają inaczej niż wędrówki z młodym zwierzęciem o doskonałej kondycji. Starszak może nie czuć się na siłach, aby brać udział w długich, kilkugodzinnych wyprawach. Warto je zatem skrócić. Z podwórkowych zabaw powinniśmy natomiast stopniowo wyeliminować te, które wymagają podskoków. W chłodniejsze dni wyposażmy pupila w kombinezon dla psa, który wspomoże profilaktykę wielu schorzeń stawów oraz ograniczy liczbę potencjalnych infekcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto kupować worki na śmieci przyjazne środowisku?
Dlaczego warto kupować worki na śmieci przyjazne środowisku?
Współcześnie na całym świecie zużywa się mnóstwo rozmaitych opakowań i torebek z plastiku, które zaśmiecają środowisko naturalne, rozkładając się przez […]
Polecamy