Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak leczyć blizny potrądzikowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

U wielu z nas blizny potrądzikowe zostają smutnym oraz nieestetycznym wspomnieniem okresu dojrzewania. Często wpływają na samoocenę powodując liczne kompleksy. Powstające w wyniku uszkodzenia skóry właściwej blizny mają zwykle charakter wgłębień oraz zapadnięć skóry o poszarpanym, nierównym kształcie. Na szczęście, pomimo iż sam proces usuwania blizn jest dość skomplikowanym oraz długotrwałym procesem może spowodować on znaczną poprawę skóry naszej twarzy a w wielu przypadkach prowadzić nawet do całkowitej regeneracji skóry właściwej.

Zabiegi kosmetyczne, laser, a może środki farmakologiczne?

Na rynku istnieje kilka wiodących sposobów na pozbycie się blizn potrądzikowych. Zwykle, najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniej dla siebie terapii jest skonsultowanie się z profesjonalną poradnią dermatologiczną jaką jest np. firma http://www.dermatoestetica.pl/. Do najpopularniejszych sposobów należą zabiegi kosmetyczne polegające na mechanicznym usunięciu blizn. Usunięcie naskórka pobudza organizm, który w odpowiedzi tworzy nowe, zregenerowane tkanki. Równie często używaną a przez wielu uznawaną za najskuteczniejszą formą leczenia od lat pozostaje laseroterapia. Światło lasera z jednej strony hamuje proces bliznowacenia, z drugiej pobudza organizm do „działań naprawczych”. Tak pobudzony organizm zaczyna produkować większą ilość kolagenu potrzebnego do odbudowy tkanki. Wielu specjalistów łączy powyższe techniki z zastosowaniem środków farmakologicznych. Zwykle występują one w formie kremu lub żelu. Nakłada się je punktowo na skórę zwiększając tym jej elastyczność, poprawiając koloryt oraz łagodząc stany zapalne czy podrażnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać właściwe opony do samochodu osobowego?
Jak dobrać właściwe opony do samochodu osobowego?
Opony w samochodzie są jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa. Opona, która nie jest odpowiednio napompowana lub ma przebicie, może być […]
Polecamy