Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak leczyć blizny potrądzikowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

U wielu z nas blizny potrądzikowe zostają smutnym oraz nieestetycznym wspomnieniem okresu dojrzewania. Często wpływają na samoocenę powodując liczne kompleksy. Powstające w wyniku uszkodzenia skóry właściwej blizny mają zwykle charakter wgłębień oraz zapadnięć skóry o poszarpanym, nierównym kształcie. Na szczęście, pomimo iż sam proces usuwania blizn jest dość skomplikowanym oraz długotrwałym procesem może spowodować on znaczną poprawę skóry naszej twarzy a w wielu przypadkach prowadzić nawet do całkowitej regeneracji skóry właściwej.

Zabiegi kosmetyczne, laser, a może środki farmakologiczne?

Na rynku istnieje kilka wiodących sposobów na pozbycie się blizn potrądzikowych. Zwykle, najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniej dla siebie terapii jest skonsultowanie się z profesjonalną poradnią dermatologiczną jaką jest np. firma http://www.dermatoestetica.pl/. Do najpopularniejszych sposobów należą zabiegi kosmetyczne polegające na mechanicznym usunięciu blizn. Usunięcie naskórka pobudza organizm, który w odpowiedzi tworzy nowe, zregenerowane tkanki. Równie często używaną a przez wielu uznawaną za najskuteczniejszą formą leczenia od lat pozostaje laseroterapia. Światło lasera z jednej strony hamuje proces bliznowacenia, z drugiej pobudza organizm do „działań naprawczych”. Tak pobudzony organizm zaczyna produkować większą ilość kolagenu potrzebnego do odbudowy tkanki. Wielu specjalistów łączy powyższe techniki z zastosowaniem środków farmakologicznych. Zwykle występują one w formie kremu lub żelu. Nakłada się je punktowo na skórę zwiększając tym jej elastyczność, poprawiając koloryt oraz łagodząc stany zapalne czy podrażnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi akcesoriami warto uzupełnić swoją stylizację?
Jakimi akcesoriami warto uzupełnić swoją stylizację?
Dopełnianie codziennych stylizacji przyciągającymi uwagę dodatkami to nie lada wyzwanie. Aby nieco uatrakcyjnić swój outfit do pracy lub na spotkanie […]
Polecamy