Jak odpowiednio oznakować stanowiska pracy?

Bezpieczeństwo w miejscu pracy to kwestia priorytetowa. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie podwładnym jak najbardziej optymalnych warunków minimalizujących ryzyko wypadków czy awarii w zakładzie. Według litery prawa oraz przepisów BHP stanowiska pracy w miejscach stanowiących ryzyko dla pracowników powinny być wydzielone i specjalnie oznakowane widocznymi barwami.

Bezpieczeństwo miejsca pracy

Wszędzie tam, gdzie nie można wyeliminować ryzyka zagrożenia czy zastosować środków ochrony, pracodawca powinien oznaczyć stanowiska pracy specjalnymi kolorami. Można dokonać tego za pomocą samoprzylepnych taśm, znakowania podłóg, oznaczeń fotoluminescencyjnych czy kolorowych nalepek na przyciskach, kontrolkach czy przełącznikach.

Jeśli chodzi o taśmy ostrzegawcze, mają one szerokie zastosowanie przy: oznaczaniu podłogowym na gładkich powierzchniach i posadzkach, ścianach, wystających częściach urządzeń czy elementach konstrukcyjnych maszyn. Wyznaczają także trasy komunikacyjne w halach produkcyjnych i magazynowych. Najczęściej stosowane typy taśm BHP to samoprzylepne taśmy, także antypoślizgowe, w wariancie matowym i błyszczącym. Występują we wszystkich kolorystycznych oznaczeniach ostrzegawczych oraz można zakupić je w różnych szerokościach. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe: taśmy są wykonywane z grubego tworzywa PCV, które jest odporne na ścieranie i starzenie się produktu.

W ofercie takiej jak np. https://bbtapes.pl/product/tasma-ostrzegawcza-bhp/ znajdziesz taśmy wysokiej jakości odpowiadające Twoim potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 2 =