Jak pozyskać fundusze unijne na rozwój firmy?

Biznes i finanse
j-a-k
Jak pozyskać fundusze unijne na rozwój firmy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasz kraj jest członkiem UE od 2004 roku i od tamtego czasu polskie firmy mogą bez problemu korzystać z unijnych dotacji finansowych na rozwój. Dotyczy to zarówno małych, jak i średnich przedsiębiorstw. Oczywiście wymogiem koniecznym jest wybranie odpowiedniego programu i złożenie wniosku. Jeśli prowadzimy biznes i interesuje nas szybkie pozyskiwanie funduszy unijnych Wrocław to miasto, w którym działa wiele specjalistycznych podmiotów oferujących pomoc w tym zakresie. 

Wystarczy mieć jasny cel i uzbroić się w cierpliwość

Pierwszym etapem starania się o pozyskanie środków z funduszy unijnych jest zawsze określenie celu, na jaki pieniądze mają zostać przeznaczone. Od tego zależy bowiem wybór konkretnego programu. Najłatwiej otrzymać dofinansowanie, jeśli prowadzi się biznes na wsi, w dziedzinie projektów badawczych, szkoleń, informatyzacji oraz ekologii. Oczywiście nie oznacza to, że przedsiębiorstwa z innych branż nie mają szans na dotację.

Kolejny krok polega na dokładnym wypełnieniu formularza dostępnego na stronie właściwego programu – przy okazji warto pamiętać o wszelkich wymaganych załącznikach. Następnie należy złożyć wniosek, który zostanie poddany zarówno ocenie formalnej, jak i merytorycznej. Przeważnie ostateczna decyzja jest podejmowana w przeciągu trzech miesięcy. W przypadku weryfikacji pozytywnej finalnym etapem jest podpisanie stosownej umowy o dofinansowanie. Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie sporo stresu, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która świadczy usługi w zakresie pozyskiwania finansowania z funduszy i rozliczania uzyskanego wsparcia.  Na https://sasadvisors.pl/ można znaleźć ofertę jednej z nich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy praca z wykrywaczem metali jest w Polsce legalna?
Czy praca z wykrywaczem metali jest w Polsce legalna?
Dzięki wykrywaczom metalu udaje się znaleźć naprawdę cenne skarby, które skrywają się głęboko pod ziemią. Na pewno niejednokrotnie widziałeś w […]
Polecamy