Jakie są obecnie najpopularniejsze diety?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jakie są obecnie najpopularniejsze diety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje tak wiele różnych diet tam, i stały się one coraz bardziej popularne na przestrzeni lat. Niektóre z nich obejmują:

Dieta Keto

Dieta ketogeniczna to dieta o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu (LCHF), która zmusza organizm do stanu zwanego ketozą, w którym tłuszcz jest spalany dla energii zamiast węglowodanów lub białka. Chociaż wiele osób stosuje tę dietę w celu utraty wagi, nie ma dowodów naukowych na poparcie jej stosowania w tym celu. Ponadto może być bardzo trudna do przestrzegania, ponieważ wymaga ścisłego przestrzegania określonych wyborów żywieniowych (takich jak brak owoców lub warzyw skrobiowych) i unikania większości przetworzonej żywności (w tym pieczywa i makaronów).

Dieta wegańska

Dieta wegańska to dieta oparta na roślinach, która wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym mięso, ryby i drób. Wyklucza również jaja, produkty mleczne, takie jak mleko lub ser, oraz wszelkie pokarmy pochodzące od zwierząt. Osoba, która stosuje dietę wegańską może jeść owoce, warzywa, rośliny strączkowe (fasola), orzechy i nasiona.

Dieta hCG

Dieta ta opiera się na hormonie ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, który jest produkowany podczas ciąży. HCG dieta wymaga od ludzi spożywania 500 kalorii dziennie, aż do osiągnięcia pożądanej wagi, a następnie powolnego dodawania kolejnych pokarmów w miarę chudnięcia. Obejmuje również picie dużej ilości wody, jedzenie chudego mięsa i warzyw, wyeliminowanie cukru z diety i przyjmowanie kropli HCG codziennie.

Dieta śródziemnomorska

Ta dieta opiera się na tradycyjnych nawyków żywieniowych z krajów otaczających Morze Śródziemne w południowej Europie. Obejmuje ona tłuste ryby, takie jak łosoś, owoce, warzywa, pełne ziarna, rośliny strączkowe, orzechy, oliwę z oliwek, niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak jogurt lub ser, umiarkowane ilości czerwonego wina do posiłków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kompletujemy akcesoria do jazdy skuterem
Kompletujemy akcesoria do jazdy skuterem
Ostatnimi czasy skuter stał się bardzo popularnym środkiem transportu, który wciąż jest wolniejszy niż samochód, ale szybszy niż rower. Pozwala […]
Polecamy