Jakie są obecnie najpopularniejsze diety?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jakie są obecnie najpopularniejsze diety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje tak wiele różnych diet tam, i stały się one coraz bardziej popularne na przestrzeni lat. Niektóre z nich obejmują:

Dieta Keto

Dieta ketogeniczna to dieta o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu (LCHF), która zmusza organizm do stanu zwanego ketozą, w którym tłuszcz jest spalany dla energii zamiast węglowodanów lub białka. Chociaż wiele osób stosuje tę dietę w celu utraty wagi, nie ma dowodów naukowych na poparcie jej stosowania w tym celu. Ponadto może być bardzo trudna do przestrzegania, ponieważ wymaga ścisłego przestrzegania określonych wyborów żywieniowych (takich jak brak owoców lub warzyw skrobiowych) i unikania większości przetworzonej żywności (w tym pieczywa i makaronów).

Dieta wegańska

Dieta wegańska to dieta oparta na roślinach, która wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym mięso, ryby i drób. Wyklucza również jaja, produkty mleczne, takie jak mleko lub ser, oraz wszelkie pokarmy pochodzące od zwierząt. Osoba, która stosuje dietę wegańską może jeść owoce, warzywa, rośliny strączkowe (fasola), orzechy i nasiona.

Dieta hCG

Dieta ta opiera się na hormonie ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, który jest produkowany podczas ciąży. HCG dieta wymaga od ludzi spożywania 500 kalorii dziennie, aż do osiągnięcia pożądanej wagi, a następnie powolnego dodawania kolejnych pokarmów w miarę chudnięcia. Obejmuje również picie dużej ilości wody, jedzenie chudego mięsa i warzyw, wyeliminowanie cukru z diety i przyjmowanie kropli HCG codziennie.

Dieta śródziemnomorska

Ta dieta opiera się na tradycyjnych nawyków żywieniowych z krajów otaczających Morze Śródziemne w południowej Europie. Obejmuje ona tłuste ryby, takie jak łosoś, owoce, warzywa, pełne ziarna, rośliny strączkowe, orzechy, oliwę z oliwek, niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak jogurt lub ser, umiarkowane ilości czerwonego wina do posiłków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W przypadku jakich prac mogą się przydać maski filtrujące?
W przypadku jakich prac mogą się przydać maski filtrujące?
Noszenie masek podczas epidemii stało się ostatnio zwykłą, szarą codziennością dla wszystkich ludzi na całym świecie. Jednakże, zanim nastały czasy […]
Polecamy