Jak robić zakupy w czasach koronawirusa?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak robić zakupy w czasach koronawirusa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czasie epidemii należy unikać dużych zbiorowisk ludzkich. Zrobienie tego w życiu codziennym, nie jest wcale takie łatwe. Warto zadbać o swoje zdrowie i zminimalizować ryzyko zakażenia. Aby usprawnić proces zakupów, warto przenieść je do sieci, lub stosować kilka prostych zasad. 

Zakupy internetowe

Warto znaleźć sklep, który oferuje tanią dostawę do naszej lokalizacji. Wiele mniejszych, lokalnych sprzedawców udostępniło taką opcję. Dzięki temu, będziemy mogli zrobić zarówno duże zakupy, jak i mniejsze, zawierające aktualnie potrzebne nam rzeczy. Taką możliwość dają delikatesy online megasam24. Dostępne są wszystkie potrzebne produkty spożywcze oraz chemia gospodarcza. Znajdziemy również produkty nieco bardziej egzotyczne, związane z kuchnią orientalną. Większość sklepów podaje dostępne daty dostarczenia zamówienia, bez logowania na konto klienta. Dzięki temu znacznie łatwiej jest planować proces zakupów.

Zakupy stacjonarne

Aby taki rodzaj zakupów był bezpieczny, warto również przestrzegać kilku zasad. Były one zalecana zarówno przez Ministerstwo Zdrowia, jak i WHO. Starajmy się robić zakupy w godzinach, kiedy w sklepie przebywa mało osób. Starajmy się mieć ze sobą listę zakupów, by nie cofać się parę razy w to samo miejsce. Zawsze dezynfekujmy uchwyt koszyka lub wózka. Zachowujmy dystans i płaćmy kartą. Warto decydować się na większe zakupy, robione rzadziej. Ewentualne uzupełnienie niezbędnych rzeczy można zrobić w sklepach osiedlowych, które z reguły mają znacznie mniejszy ruch, niż sklepy wielkopowierzchniowe. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy wybór odpowiednich zawiasów ma wpływ na działanie drzwi?
Czy wybór odpowiednich zawiasów ma wpływ na działanie drzwi?
Zawiasy drzwiowe na pierwszy rzut oka mogą wydawać się czymś mało istotnym. W zasadzie niewidoczne pełnią jednak bardzo ważną funkcję, […]
Polecamy