Jak zapobiec powstawaniu pożarów w miejscu pracy?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak zapobiec powstawaniu pożarów w miejscu pracy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miejsca pracy powinny być dobrze zabezpieczone przed niebezpiecznymi sytuacjami, jedną z nich jest pożar. Przestrzeganie instrukcji BHP, właściwe oznaczenie infrastruktury może wpływać na bezpieczeństwo pracowników, ale też towarów lub sprzętów. Pracownicy muszą być odpowiednio przeszkoleni, pozwoli to na szybkie zawiadomienie odpowiednich służb mundurowych, zapewni bezproblemową ewakuację. Szkolenia są koniecznie we wszystkich obiektach, gdzie pracuje duża ilość osób. W zakładach pracy stosuje się specjalne piktogramy, które wskazują drogę ewakuacji, ale też oznaczają przyciski alarmowe.

Zasady zapobiegania powstawania pożarów w miejscu pracy

W każdym budynku zakładowym, w biurowcach, ale też w dużych obiektach użyteczności publicznej powinna znajdować się sprawna i użyteczna instalacja przeciwpożarowa. Może mieć ona różną budowę — są to np. systemy oddymiania, tryskacze, sygnały dźwiękowe lub hydranty. Instalacja musi być zawsze sprawna i powinien być do niej łatwy dostęp. Należy regularnie przeprowadzać kontrole instalacji, ale też podręcznego sprzętu gaśniczego. Takimi kontrolami zajmuje się profesjonalny serwis Polon Alfa to nie tylko producent systemów sygnalizacji przeciwpożarowej, to też specjaliści od bezpieczeństwa w zakładach pracy i od szkoleń. Dodatkowo warto przeprowadzać regularne ćwiczenia oraz próbne ewakuacje, które pomogą wykryć niedociągnięcia i wyeliminować je.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trendy w urządzaniu sypialni
Trendy w urządzaniu sypialni
Sypialnia to pomieszczenie, które ma być oazą dla domowników i umożliwiać im komfortowy wypoczynek. Także ta przestrzeń w domu może […]
Polecamy