Zakup włóczki – na jakie kolory się zdecydować?

Sposób życia i styl
j-a-k
Zakup włóczki – na jakie kolory się zdecydować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzierganie, szydełkowanie albo robienie na drutach to doskonały sposób na relaks po pracy lub szkole. Wybór odpowiedniej włóczki, jej gramatury i koloru jest niezwykle ważny. Od niego zależy, czy dany projekt będzie wyglądał dobrze i będzie mógł spełniać swoje zadanie. Na rynku jest cała masa najróżniejszych możliwości, ale najpopularniejsze zdecydowanie są włóczki ombre, czyli kilkukolorowe motki, które można wykorzystać do maskotek albo swetrów.

Kolor powinien zależeć od projektu

Młodsze osoby na pewno będą zainteresowane dzierganiem popularnych ostatnio w sieciówkach swetrów na szydełku albo na drutach. Do ich wykonania świetnie nadają się kolorowe motki ombre. Pozwalają na stworzenie ubrania w wielu kolorach, ale jednocześnie nie wymagają przerywania co chwila pracy, żeby odciąć i zabezpieczyć nitkę, a potem rozpocząć robótkę od początku. Takie włóczki świetnie sprawdzą się też do dziergania kocyków albo maskotek dla dzieci. Są dostępne w jasnych, mocnych i stonowanych kolorach, dzięki czemu każda osoba stworzy z nich coś w swoim stylu.

W przypadku bardziej klasycznych projektów sprawdzą się włóczki jednokolorowe. Serwety, podkładki pod kubek, poduszki na krzesła albo firanki to tylko kilka propozycji, przy których raczej nie stosuje się wielu kolorów. Oczywiście nie jest to reguła, każda osoba może wykonać je we wszystkich kolorach tęczy. Mimo wszystko najczęściej wybiera się do nich białe, kojarzący się z klimatami wiejskimi albo stonowane i pastelowe barwy, które pasują do nowoczesnego wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy konieczne jest chirurgiczne usunięcie zęba?
Kiedy konieczne jest chirurgiczne usunięcie zęba?
Zęby są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego dnia. Bez nich nie moglibyśmy przecież spożywać pokarmów w zróżnicowanej formie, a […]
Polecamy