Jakie rolety na okna wybrać?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jakie rolety na okna wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie stosowanie rolet okiennych jest zjawiskiem powszechnym. Prosta konstrukcja, łatwość montażu oraz użytkowania nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Szeroki asortyment producentów umożliwia każdemu użytkownikowi dobranie rolety na okna według indywidualnych potrzeb. Dobór właściwej rolety okiennej zależy od kilku czynników, m.in. głębokości osadzenia okna w ścianie, powierzchni wymagającej przysłonięcia, czy okno wyposażone jest w wywietrzniki.

Jakie rolety okienne wybrać?

Pomimo, że funkcja przysłaniania jest cechą wspólną dla wszystkich rolet, istotny jest dobór właściwego rodzaju rolety do okna. Wyróżniamy następujące rodzaje rolet okiennych:
dzień i noc,
przyszybowe,
wolnowiszące.

Rolety na okna dzień i noc spełniają funkcję zaciemniającą wnętrze. Podstawową właściwością zastosowanej tkaniny jest mniejsza lub większa przepuszczalność światła. Montaż rolet może odbywać się nad wnękę okienną za pomocą wkrętów lub bezinwazyjnie poprzez zamocowanie na ramie okiennej.

Rolety przyszybowe to standardowe i najbardziej popularne rozwiązania. Dostępne są w wielu wariantach zastosowanych rodzajów materiałów (m.in. tkaniny gładkie, wzorzyste lub z deseniem bądź o określonej strukturze). Modele z tego zakresu można sprawdzić na https://rolety24.net/rolety-okienne/zaciemniajace

Rolety wolnowiszące to elegancka alternatywa do zaciemnienia wnętrza. Najczęściej stosowane są, do przysłaniania dużych powierzchni lub okien głęboko osadzonych, wyposażonych w wywietrzniki, na których montaż rolet przyszybowych jest utrudniony.
Bezinwazyjny montaż, estetyka montażu, bogata kolorystyka i rodzaj zastosowanych materiałów oraz łatwość użytkowania, to funkcjonalności, które ułatwiają dokonać właściwego wyboru rolety na okna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak robić zakupy w czasach koronawirusa?
Jak robić zakupy w czasach koronawirusa?
W czasie epidemii należy unikać dużych zbiorowisk ludzkich. Zrobienie tego w życiu codziennym, nie jest wcale takie łatwe. Warto zadbać […]
Polecamy