Kleszcze w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Kleszcze w ogrodzie – jak się ich pozbyć?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Profesjonalne i domowe sposoby na kleszcze


Kleszcze to pasożyty, które mogą wywoływać u człowieka groźne dla życia choroby. Chociaż ich naturalnym środowiskiem są lasy, coraz częściej można je spotkać w przydomowych ogrodach. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się tych pajęczaków jest zastosowanie oprysków. Różnego rodzaju preparaty dostępne są m.in. w sklepach ogrodniczych typu http://www.profesjonalneopryski.pl/.

Wysokiej jakości preparat powinien być bezwzględny dla kleszczy, lecz bezpieczny dla człowieka. Osoby, które nie mają zaufania do chemicznych oprysków, mogą spróbować domowych sposobów. Najprostszym z nich jest posadzenie roślin, które odstraszają kleszcze. Należą do nich m.in. wrotycz, tatarak, cebula czy też chrzan pospolity. Można również samodzielnie przygotować naturalny oprysk z czeremchy, który zabija nie tylko kleszcze, ale także komary i muchy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nie tylko podpaski, czyli co przyda się podczas okresu
Nie tylko podpaski, czyli co przyda się podczas okresu
Okres to niezwykle nieprzyjemny czas w miesiącu dla każdej kobiety, ponieważ towarzyszą mu często różne uciążliwe dolegliwości, takie jak obfite […]
Polecamy