Jakie środki czystości przydadzą się w stolarni?

Biznes i finanse
j-a-k
Jakie środki czystości przydadzą się w stolarni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stolarnia to specyficzna przestrzeń, jeśli chodzi o środki higieny. Szczególne zapylenie spowodowane wszechobecnością drewna i ciągłą jego obróbką to tylko jeden z problemów. Kolejnym są mocniejsze zabrudzenia, zwłaszcza te powstałe po kontakcie z farbą, bejcą czy klejami. Jakie środki powinny znaleźć się w zakładzie stolarskim, żeby jak najlepiej radzić sobie z tego typu zabrudzeniami? Oto kilka podpowiedzi.

Środki higieny niezbędne w każdej stolarni

W stolarni zawsze powinno zaleźć się sterylne miejsce z ciepłą wodą, gdzie pracownicy będą mogli pozbyć się ewentualnych zabrudzeń ze skóry. Do ich użytku dostępna powinna być chemia profesjonalna, a także gąbki, czyste ręczniki, suche szmatki czy pędzle pozwalające oczyścić się z pozostałości pyłu. Nie powinny natomiast znaleźć się w niej środki żrące przeznaczone do czyszczenia powierzchni. Z nich w przedsiębiorstwie mogą korzystać tylko osoby, które posiadają ku temu uprawienia albo sam właściciel. Inaczej możemy nie przebyć pomyślnie kontroli sanepidu. Co do samych środków czystości, potrzebne będą mydło, czarne pasty do czyszczenia większych zabrudzeń i środki przeznaczone do czyszczenia resztek po kleju.

Chemia profesjonalna dla stolarza. Jakie produkty wybrać?

Dobrze stawiać na proste, sprawdzone produkty. Klasyczną pastę do czyszczenia można przykładowo znaleźć tutaj https://higiena.net.pl/pasty-bhp-w-przemysle,2,13934, mydło sprawdzi się natomiast zwykłe szare. Warto zwrócić się do większych dostawców czy hurtowni, które w korzystnej cenie będą nas zaopatrywały w niezbędne produkty. Tam z pewnością zostanie nam polecony dobry preparat do usuwania ze skóry kleju. Należy też pamiętać o odpowiednim zapasie produktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezbędne akcesoria do wykonania pysznej kawy
Niezbędne akcesoria do wykonania pysznej kawy
Kawa cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Kochają ją zarówno panowie, jak i przedstawicielki płci pięknej. Nie sposób nie zauważyć, że […]
Polecamy