Jakie zalety mają zorganizowane wyjazdy na narty?

Polacy uwielbiają jeździć na nartach czy desce snowboardowej, jednak nie zawsze mają czas na systematyczne wyjazdy z góry. Dlatego coraz więcej osób wybiera dłuższe, co najmniej tygodniowe wyjazd, w których trakcie mogą się wyszaleć do woli. Najlepszą opcją jest wzięcie udziału w wycieczce zorganizowanej (organizuje je np. ABC Holiday), zamiast samodzielnie wszystkim się zajmować.

Wygoda i atrakcyjne ceny

Może się wydawać, że samodzielne organizowanie wyjazdu jest zawsze bardziej opłacalne, w końcu nie musimy płacić za pośredników. Jednak w przypadku wyjazdów na narty, szczególnie do Włoch czy Austrii, nie zawsze jest to prawda. Wykupując wycieczkę w biurze w cenie pobytu otrzymujemy również nielimitowany karnet na stoki, którego koszt jest przeważnie bardzo wysoki.

Wybierając się na własną rękę np. do włoskiego Ponte di Legno, możemy mieć problem z porozumieniem się z właścicielem hotelu, dlatego raczej nie wytargujemy sami darmowych karnetów.

Jednak wyjazdy zorganizowane to przede wszystkim wygoda. Nie musimy wcześniej weryfikować pensjonatu, w którym zostaniemy, bowiem biuro podróży ubezpiecza nas od niespodzianek. Poza tym jeśli wykupujemy wyjazd z dojazdem samolotem, wówczas możemy liczyć na to, że zostaniemy odebrani z lotniska i odwiezieni pod sam pensjonat.

Jest to szczególnie ważne w takich wyjazdach, w końcu będziemy mieli ze sobą cały osprzęt. Poszukując miejsca na wyjazd, warto rozglądać się za ofertami last minute, wówczas będziemy mogli dodatkowo oszczędzić. Tańszą opcją będzie wykupienie wyjazdu z własnym dojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 13 =