Książki poszerzające wiedzę o religii

Sposób życia i styl
j-a-k
Książki poszerzające wiedzę o religii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematyką religijną, albo lubi sięgać po książki poruszające głębsze tematy duchowości czy sacrum, warto sięgnąć po publikacje Rosikon Press Książki tego wydawnictwa poruszają szerokie zagadnienia związane z dziedzinami sztuki oraz religii. Jakość albumów jest bardzo wysoka, a treść bogata merytorycznie.

Jedną z takich pozycji jest książka Tajne Archiwum Watykańskie, nieznane karty z historii kościoła. Pochodzi ona z serii Świadkowie Tajemnicy. Jej autorzy to Grzegorz Górny, który jest reporterem i eseistą oraz Janusz Rosikoń, uznany fotograf. Już sama tematyka intryguje i zachęca do sięgnięcia po tą publikację.

Tajne, sekretne, poufne

Tytuł pierwszego rozdziału daje odczuć, że w trakcie czytania zostanie przed odbiorcą odsłonięta nie lada tajemnica. Reportażysta i fotograf odkrywają wnętrze Tajnego Archiwum Watykańskiego. Opowiadają jego historię, docierając do bardzo ciekawych dokumentów. Kościół Katolicki zawiera w swojej historii bardzo wiele kart, na temat których powstają kontrowersje. Są to na przykład wyprawy krzyżowe, czas działalności świętej inkwizycji i potem Świętego Oficjum, proces Galileusza czy postać Piusa XII oraz jego odniesienia się do Holokaustu. Autorzy nawiązują także do rewolucji francuskiej oraz do historii pierwszego nowożytnego ludobójstwa. Podróż w głąb publikacji Grzegorza Górnego oraz Janusza Rosikonia przeniesie czytelnika w dalekie czasy historyczne odkrywając tajemnice Kościoła Katolickiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co można zbudować z drewnianych klocków?
Co można zbudować z drewnianych klocków?
Drewniane klocki są podstawą pudełka z zabawkami od pokoleń. Są proste i łatwe w użyciu, ale mogą być również bardzo […]
Polecamy