Co to jest armatura przemysłowa?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Co to jest armatura przemysłowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Armatura przemysłowa obejmuje zakres produktów przeznaczonych do instalacji rur przemysłowych (przez które przepływają substancje stałe, ciekłe lub gazowe) czy ich początkowej budowy. Poza tym, do tej kategorii zaliczyć można węże oraz należące do ich łączenia złącza, końcówki, adaptory czy określone łączniki. Elementy te charakteryzować się muszą przede wszystkim ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz panujące w rurociągach ciśnienie. Produkty mniejsze armatury przemysłowej mają za zadanie przede wszystkim łączyć elementy instalacji ze sobą – dlatego też ich wykonanie odbywa się z jak największą pieczołowitością oraz dokładnością. Już niedomaganie jednego z elementów może przyczynić się do uszkodzenia całej instalacji.

Jedną z głównych odnóg armatury przemysłowej są zawory przemysłowe. Odpowiadają one za zamykanie oraz otwieranie w odpowiednich momentach czy okresach przepływ substancji. Posiadają również możliwość ustawiania określonego natężenia przepływu. Jednak tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, iż zawory nieoryginalne lub te nie posiadające odpowiedniej gwarancji nie powinny być używane do sterowania natężeniem przepływu substancji. Nie posiadają one odpowiedniej do tego wytrzymałości oraz solidności.

Inne modele zaworów przemysłowych służą głównie do precyzyjnego mocowania końcówek do węży, natomiast wszelkie uchwyty przeznaczone są do profesjonalnego montażu rur i samych węży. Większość elementów należących do grupy armatury przemysłowej nieustannie poddawana jest pracy pod ciśnieniem oraz kontaktem z daną substancją przepływającą instalacją. Dlatego też, produkty przeznaczone do montażu powinny być odporne na korozje czy uszkodzenia mechaniczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zostać ortopedą dziecięcym?
Jak zostać ortopedą dziecięcym?
Ortopedzi dziecięcy leczą dzieci z problemami układu mięśniowo-szkieletowego. Ich obowiązki mogą obejmować wykonywanie operacji, diagnozowanie i leczenie urazów oraz przepisywanie […]
Polecamy