Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru kawy?

Sposób życia i styl
j-a-k
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru kawy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. I to już od wieków. Jednak nie każda kawa jest taka sama. Jakość Twojej filiżanki kawy może się znacznie różnić w zależności od tego, gdzie jest uprawiana i jak jest przetwarzana.

Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, szukając dobrej kawy:

Świeżość

Im świeższa kawa, tym lepiej będzie smakować. Ziarna kawy osiągają swój najwyższy smak zaraz po wypaleniu i zaczynają tracić swój smak wkrótce potem. Jeśli kupujesz całe ziarna, poszukaj daty palenia na opakowaniu lub zapytaj sprzedawcę, kiedy zostały wypalone. Jeśli kupujesz kawę mieloną, sprawdź, czy na opakowaniu znajduje się data ważności lub zapytaj o świeżość w sklepie detalicznym lub internetowym.

Kraj pochodzenia

Kiedy kupujesz ziarna kawy, ważne jest, aby wiedzieć, skąd pochodzą. Kawa jest złożonym i delikatnym produktem, który może łatwo ulec uszkodzeniu podczas transportu i przechowywania, dlatego najlepiej kupować ziarna od lokalnej palarni, która dobrze zna swoje źródła. Ponadto, kraj pochodzenia wpływa na smak Twojej kawy. Kawy z różnych regionów świata można znaleźć chociażby na stronie https://mojelovekawowe.pl/pl/.

Opakowanie

Jeśli kupujesz całe ziarna, szukaj opakowania, które chroni je przed światłem i wilgocią – może to być torebka w innej torebce lub nieprzezroczysty pojemnik, taki jak szkło lub folia cynowa (nie plastik). Pomaga również przechowywanie całych ziaren w szczelnym pojemniku w chłodnym, ciemnym miejscu, aby nie były one narażone na działanie światła i powietrza za każdym razem, gdy otwierasz drzwi spiżarni lub szuflady szafki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zakup nowych okien – na jaki rodzaj warto się zdecydować?
Zakup nowych okien – na jaki rodzaj warto się zdecydować?
Niezbędnymi elementami konstrukcyjnymi w każdym obiekcie mieszkalnym są okna. Wpuszczają one bowiem do wnętrz naturalne światło słoneczne oraz gwarantują łatwy […]
Polecamy