Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać w celu redukcji cellulitu?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać w celu redukcji cellulitu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit może dotyczyć nawet do 85-ciu procent kobiet. Tego typu zaburzenia są przyczyną licznych kompleksów wśród Pań głównie ze względu na nieestetyczne zmiany na skórze, jakie powodują. Na szczęście obecnie mamy do dyspozycji coraz więcej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Warto więc dowiedzieć się, które z nich będą najlepsze w walce z cellulitem.

Niezwykła siła dźwięku

Jakiś czas temu medycyna doceniła lecznicze działanie ultradźwięków. Fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości są bowiem w stanie dotrzeć do tkanek podskórnych za pomocą mechanicznych drgań. Dlatego tego typu terapie wykorzystuje się np. w leczeniu osób z ograniczoną ruchomością stawów czy bliznami. Oprócz tego z siły dźwięku korzysta się także w zabiegach medycyny estetycznej. Fale o wysokiej częstotliwości powodują rozbicie komórek tłuszczowych, co pomaga pozbyć się nadmiaru tej kłopotliwej tkanki.

Przykładem zabiegu, na jaki warto się zdecydować, jest liposukcja ultradźwiękowa. Polega ona na oddziaływaniu specjalną głowicą na odpowiednie obszary ciała. Dzięki temu możemy usunąć tłuszcz z określonych miejsc i tym samym zredukować cellulit. Innym skutecznym zabiegiem jest HIFU. W tym przypadku za pomocą ultradźwięków doprowadzamy do nagrzewania się tkanek. Prowadzi to do pobudzenia regeneracji komórek, a także zniszczenia struktury tkanki tłuszczowej.

Jak widać, terapia dźwiękiem to świetna metoda walki z cellulitem. Jeśli więc interesuje nas odchudzanie ultradźwiękami Kraków to miasto, gdzie powinniśmy się udać. Mieści się tam wiele gabinetów, w których przeprowadzane są tego typu zabiegi.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urządzenia do kuchni – jakie będziesz potrzebować?
Urządzenia do kuchni – jakie będziesz potrzebować?
Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. To w niej przygotowujesz posiłki, przyjmujesz gości i spędzasz czas z […]
Polecamy