Odkurzacz centralny – czym jest i jak działa?

Bez kategorii
j-a-k
Odkurzacz centralny – czym jest i jak działa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzacz centralny to innowacyjny system odkurzania. Składa się z systemu rur umieszczonych w ścianach i stropach, które łączą gniazdo ssące w pomieszczeniu z jednostką centralną. Wystarczy włożyć rurę odkurzacza do gniazda i zacząć odkurzanie. Zebrane zanieczyszczenia zostaną przeniesione do worka, który znajduje się przy jednostce centralnej.

Zalety odkurzacza centralnego

Odkurzacz centralny to coraz chętniej wybierany sposób sprzątania domów jednorodzinnych. W porównaniu do tradycyjnego odkurzacza jest dużo wygodniejszy i lżejszy. Z całego korpusu zostaje wąż, którym łatwiej odkurzyć trudno dostępne zakamarki, bez ryzyka obijania mebli i trudnego pokonywania schodów. Odkurzacz centralny jest też skuteczny (bez względu na stopień zapełnienia worka) i zdrowszy. Zanieczyszczone powietrze i kurz nie gromadzą się w domu, ale są wyrzucane na zewnątrz. Jednostkę centralną, czyli najważniejszy element urządzenia, można bowiem umieścić w pomieszczeniu gospodarczym. Innym dobrym miejscem montażu jest garaż. Sama instalacja odkurzaczy centralnych odbywa się na dwa sposoby. W wersji kompaktowej silnik i turbina wytwarzają podciśnienie, zaś brud zbiera się w zbiorniku zanieczyszczeń i separatorze. W wersji modułowej silnik jest obudowany oddzielnie. Pozostałe elementy mogą być większe, co z kolei wpływa na ich wydajność pracy. Takie rozwiązanie pozwala na umieszczenie dodatkowego filtra w odkurzaczu. Dzięki temu łatwiej zebrać np. włosy czy sierść, z którymi separatory mogą sobie nie dać rady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przekonać dziecko, kiedy nie chce iść do przedszkola?
Jak przekonać dziecko, kiedy nie chce iść do przedszkola?
Problemy z dziećmi to nieodłączny element macierzyństwa i nie da się ich oczywiście w żaden sposób uniknąć. Należy sobie z […]
Polecamy