Na jakich zasadach firma może wziąć leasing na auto?

Biznes i finanse
j-a-k
Na jakich zasadach firma może wziąć leasing na auto?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to sposób na sfinansowanie samochodu lub innego środka trwałego, który będzie wykorzystywany w ramach funkcjonowania firmy lub działalności jednoosobowej. Korzystanie z auta określone jest warunkami zawartymi w umowie leasingu. Podczas jej trwania uiszcza się comiesięczną ratę za jego użytkowanie. Po upływie ustalonego czasu można wykupić samochód po atrakcyjnej cenie na własność.

Leasing samochodu krok po kroku

Pierwszą decyzją, którą trzeba podjąć jest wybór odpowiedniej firmy świadczącej tego typu usługi oraz konkretnego modelu auta, które będziemy użytkować. Często wymogiem, który trzeba spełnić jest prowadzenie działalności gospodarczej minimum trzy miesiące. Sprawdzana jest także historia kredytowa, a wszelkie zaległości i problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, które zostały wpisane do różnego rodzaju baz, jak np. BIK mogą skutecznie utrudnić leasing samochodu. Firma leasingowa przeprowadza ocenę ryzyka potencjalnego klienta, aby wykluczyć wystąpienie problemów w przyszłości. Każda z nich stosuje swoje własne procedury.

W przypadku samochodów osobowych jest to najczęściej tzw. procedura uproszczona, podczas której nie wymagane jest przedstawianie dokumentów potwierdzających kondycję finansową. W tym przypadku wnioskodawca musi posiadać przy sobie tylko dowód osobisty, a jeśli jego działalność przejdzie pozytywnie proces oceny ryzyka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł skorzystać z leasingu na samochód. Zastanawiając się nad tym rozwiązaniem warto zasięgnąć pomocy firmy doradczej, którą można znaleźć na stronie https://www.infopower.bydgoszcz.pl/doradztwo/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie powinno być dobre łóżko rehabilitacyjne?
Jakie powinno być dobre łóżko rehabilitacyjne?
Życie postawiło Cię w trudnej sytuacji. Musisz przejąć opiekę nad bardzo chorym członkiem swojej rodziny. Wymaga on stałej opieki i […]
Polecamy