Podstawowe narzędzia pracy fryzjera

Sposób życia i styl
j-a-k
Podstawowe narzędzia pracy fryzjera
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Finalny wygląd fryzury zależy nie tylko od doświadczenia i umiejętności danego fryzjera, ale również od rodzaju i jakości wykorzystywanych przez niego narzędzi. Są one podstawą każdego profesjonalnego zakładu i służą m.in. do czesania, strzyżenia, układania i prostowania włosów. Najważniejszym akcesorium są oczywiście różnego typu grzebienie i nożyczki fryzjerskie, ale oprócz nich używa się też narzędzi zasilanych elektrycznie. Poszczególne produkty zostaną omówione poniżej.

Bez urządzeń elektrycznych ani rusz

Głównymi narzędziami stosowanymi przez fryzjerów w ich codziennej pracy są  grzebienie i nożyczki. Te pierwsze wykonuje się najczęściej z tworzyw sztucznych, kauczuku lub silikonu. Wyróżniamy m.in. modele wąskie (do cieniowania mokrych, ewentualnie kręconych włosów i stylizacji), szerokie (do rozczesywania) oraz szpikulce (konieczne podczas koloryzacji do oddzielania pasm). Z kolei wśród nożyczek prym wiodą wersje zwykłe, przydatne zwłaszcza w trakcie ścinania pasm, jak i degażówki wyposażone w ząbkowane ostrze, niezbędne do cieniowania i wykonywania drobnych korekt. Większość tych produktów posiada ergonomiczny uchwyt i odznacza się dużą lekkością oraz optymalną ostrością.

Inne popularne sprzęty fryzjerskie to szczotki (klasyczne, eliptyczne, metalowe, z nienagrzewającym się uchwytem, z antyelektrostatycznymi wypustkami itp.), pędzelki do rozprowadzania farby po włosach, miski do mieszania poszczególnych składników oraz rozpylacze do wody. W żadnym salonie obejdzie się też bez artykułów jednorazowych w postaci peleryny, rękawiczek, czepków ochronnych i ręczniczków papierowych, a także licznych kosmetyków, takich jak szampony fryzjerskie, odżywki, maski, farby, żele czy pasty. Osobną grupę stanowią narzędzia elektryczne – m.in. suszarki, maszynki do strzyżenia, lokówki i prostownice.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie rzeki w Polsce sprawdzą się na spływ kajakowy?
Jakie rzeki w Polsce sprawdzą się na spływ kajakowy?
Spływ kajakowy to świetny sposób na zwiedzanie pięknych zakątków Polski. Okazuje się bowiem, że wiele polskich rzek idealnie nadaje się […]
Polecamy