Przegląd niezbędnych sztućców kuchennych

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Przegląd niezbędnych sztućców kuchennych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed większą imprezą, spotkaniem rodzinnym albo świętami warto zrobić dokładny przegląd posiadanych sztućców. Podczas przyjęcia nie możemy dać się zaskoczyć problemem z wydaniem posiłku związanym z niewystarczającą ilością łyżek lub widelców. Jakie sztućce zawsze powinieneś mieć w swojej kuchni?

Łyżki, noże i widelce, ale co do czego?

Organizując przyjęcie musimy zadbać nie tylko o ciekawe menu, ale również o odpowiednie podanie wszystkich serwowanych dań. Bez właściwych sztućców, może okazać się to niemożliwe. Co ważne, nie wystarczy posiadać właściwej ilości łyżek i widelców. Powinniśmy je również odpowiednio dobrać do właściwych dań. Inne widelce będą nam potrzebne do ryb inne do mięs a jeszcze inne do ciast. Podobnie jest z łyżkami. Jeśli zauważymy, że ich ilość nie jest wystarczająca, zawsze możemy dokupić łyżki na sztuki dzięki temu unikniemy zakupu drogich kompletów, a uzupełnimy domowe zapasy sztućców. 

Chochle i nożyce do drobiu

Często nie zwracamy uwagi na mniej oczywiste sztućce. Należą do nich chochle i chochelki, szczypce do mięs i różnego rodzaju elementy, które ułatwiają serwowanie. O ile ilość łyżek czy widelców powinna odpowiadać liczbie gości o tyle pozostałe elementy zastawy powinniśmy dobrać do serwowanych dań. Podczas sporządzania menu poza listą niezbędnych składników warto jest równocześnie spisywać wszystko to co będzie nam potrzebne do wydania dania. Ciasto to foremka do ciasta, łyżeczki, nóż ale i łopatka. Pieczeń do noże i widelce, ale również nożyce do krojenia i widelec do nabierania. Sporządzając menu w ten sposób mamy pewność, że nasze przyjęcie będzie w pełni udane. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Problemy z układem ruchu dziecka – co powinno skłonić nas do wizyty u ortopedy?
Problemy z układem ruchu dziecka – co powinno skłonić nas do wizyty u ortopedy?
Układ ruchu jest kluczowy dla każdego człowieka, który musi samodzielnie funkcjonować na co dzień. Aby jednak możliwe było utrzymanie pełnej […]
Polecamy