Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampki nocnej dla dziecka?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampki nocnej dla dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecięca sypialnia to pokój, który wymaga szczególnego zainteresowania podczas aranżacji mieszkania lub domu, głównie z uwagi na nieco inne potrzeby młodego człowieka. Jeśli dziecko jest jeszcze małe, należy przede wszystkim zadbać o jego bezpieczny wypoczynek i meble dostosowane do jego możliwości i aktywności. W przypadku uczniów dobrym pomysłem jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na funkcjonalne biurka czy szafy oraz odpowiednie oświetlenie. Jakie lampy będą najlepsze dla dzieci w różnym wieku?

Dla malucha i starszaka, czyli lampki do zadań specjalnych

W przypadku kilkumiesięcznych lub kilkuletnich dzieci najlepszym wyborem będzie oświetlenie, które można dopasowywać do pory dnia i wypoczynku malucha. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli lampek stolikowych lub sufitowych, które za pomocą pilota lub włącznika da się rozjaśniać albo ściemniać bez zakłócania snu dziecka. W przypadku nieco starszych pociech, czyli uczniów szkół podstawowych i dalej, dobrym pomysłem może być lampa kinkietowa, którą dziecko czy nastolatek będą mogli samodzielnie włączać i wyłączać, zależnie od swoich potrzeb. Modele, które da się postawić na biurku lub stoliku, takie jak https://skleplamp.pl/LAMPKI-NOCNE-c39, powinny być z kolei dopasowane do stylu pokoju młodzieżowego lub sypialni. Warto zamontować w nich bardzo popularne żarówki energooszczędne, dopasowane jasnością do indywidualnych potrzeb dziecka lub jak w przypadku najmłodszych, także możliwość dostosowywania poziomu oświetlenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy wybór odpowiednich zawiasów ma wpływ na działanie drzwi?
Czy wybór odpowiednich zawiasów ma wpływ na działanie drzwi?
Zawiasy drzwiowe na pierwszy rzut oka mogą wydawać się czymś mało istotnym. W zasadzie niewidoczne pełnią jednak bardzo ważną funkcję, […]
Polecamy