Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampki nocnej dla dziecka?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampki nocnej dla dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecięca sypialnia to pokój, który wymaga szczególnego zainteresowania podczas aranżacji mieszkania lub domu, głównie z uwagi na nieco inne potrzeby młodego człowieka. Jeśli dziecko jest jeszcze małe, należy przede wszystkim zadbać o jego bezpieczny wypoczynek i meble dostosowane do jego możliwości i aktywności. W przypadku uczniów dobrym pomysłem jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na funkcjonalne biurka czy szafy oraz odpowiednie oświetlenie. Jakie lampy będą najlepsze dla dzieci w różnym wieku?

Dla malucha i starszaka, czyli lampki do zadań specjalnych

W przypadku kilkumiesięcznych lub kilkuletnich dzieci najlepszym wyborem będzie oświetlenie, które można dopasowywać do pory dnia i wypoczynku malucha. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli lampek stolikowych lub sufitowych, które za pomocą pilota lub włącznika da się rozjaśniać albo ściemniać bez zakłócania snu dziecka. W przypadku nieco starszych pociech, czyli uczniów szkół podstawowych i dalej, dobrym pomysłem może być lampa kinkietowa, którą dziecko czy nastolatek będą mogli samodzielnie włączać i wyłączać, zależnie od swoich potrzeb. Modele, które da się postawić na biurku lub stoliku, takie jak https://skleplamp.pl/LAMPKI-NOCNE-c39, powinny być z kolei dopasowane do stylu pokoju młodzieżowego lub sypialni. Warto zamontować w nich bardzo popularne żarówki energooszczędne, dopasowane jasnością do indywidualnych potrzeb dziecka lub jak w przypadku najmłodszych, także możliwość dostosowywania poziomu oświetlenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stylizować proste włosy?
Jak stylizować proste włosy?
Bardzo wiele kobiet posiada proste włosy, które nie są zbyt podatne na stylizację. Na szczęście w sklepach można kupić szereg […]
Polecamy