Trendy w urządzaniu sypialni

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Trendy w urządzaniu sypialni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia to pomieszczenie, które ma być oazą dla domowników i umożliwiać im komfortowy wypoczynek. Także ta przestrzeń w domu może być jednak zaaranżowana w sposób stylowy i zgodny z obecnymi trendami. Wiele akcentów kładzie się na połączenie nowoczesnego charakteru, z tym by pokój był jednocześnie przytulny. Co jest aktualnie modne względem przygotowywania pokoju sypialnianego? 

Minimalistyczne i przytulne wnętrza

Współczesna moda aranżacyjna opiera się w dużej mierze na minimalistycznym podejściu i dotyczy to także sypialni. Liczba mebli powinna być ograniczona i nastawiona na względy praktyczne. Głównym punktem powinno być oczywiście łóżko i w sklepie meblowym z pewnością można odnaleźć sporo wariantów z obszerniejszymi zagłówkami, które stały się obecnie bardzo modne. W kontekście reszty mebli warto postawić na proste formy i geometryczne kształty. Poza miejscem na ubrania, z pewnością przydadzą się stoliczki nocne, a przypadku pań również powracająca aktualnie do łask toaletka. Obecnie raczej odchodzi się od mebli z wieloma zdobieniami, a także od umieszczania w takich wnętrzach wielu dodatków. Minimalistyczny charakter nie oznacza jednak, że pomieszczenie nie może być przytulne. W tym pomaga wykorzystanie naturalnych surowców i licznych elementów materiałowych, w tym dywanów czy efektownych zasłon. 

Kolorystyka

Niezwykle istotną rolę w kontekście aranżacji sypialni odgrywa kolorystyka. Jest to pokój nastawiony na wypoczynek, więc gama barw powinna być dobrana także pod tym kątem i być raczej stonowana. Warto pomyśleć o białych szafach, ponieważ biel zdecydowanie dominuje obecnie w trendach dotyczących tworzenia takich pokojów – zarówno w kontekście mebli, jak i samych ścian. Przełamaniem może być natomiast akcent położony na jedną ze ścian, którą można wyłożyć cegłą lub ozdobić efektowną fototapetą. Takie rozwiązanie ożywi i uatrakcyjni całe wnętrze, jednocześnie utrzymując stonowaną koncepcję, która sprzyja wypoczynkowi w takim pomieszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Chirurgia stomatologiczna – jakie wykonuje zabiegi?
Chirurgia stomatologiczna – jakie wykonuje zabiegi?
Chirurgia jamy ustnej jest gałęzią stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom i zaburzeniom, które wpływają na jamę […]
Polecamy