Tuning pojazdów – jakie elementy mogą ulec efektownej zmianie?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Tuning pojazdów – jakie elementy mogą ulec efektownej zmianie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tuning samochodu to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje sobą zarówno podstawową wymianę części na lepszy model, jak i bardziej zaawansowane modyfikacje, które znacznie wpływają na komfort kierowcy i prowadzenie pojazdu. Niektórych zmian nie widać gołym okiem, ale są również takie, które od razu po wprowadzeniu robią wrażenie. Tym ostatnim przyglądamy się dzisiaj.

Modyfikacje, które zauważy każdy

Jeśli mówimy o efektownym tuningu, musimy zacząć od zmian optycznych, czyli wizualnych. Dotyczą one zarówno wnętrza samochodu, jak i obszarów na zewnątrz. W środku kierowcy decydują się przede wszystkim na wymianę foteli (np. na bardziej wygodne lub sportowe) albo zmianę koloru tapicerki lub niektórych elementów kabiny. Możemy też wprowadzić kilka mniejszych zmian, np. wymianę manetek i łopatek zmiany biegów. Efekt będzie widoczny od razu.

W przypadku zewnętrznego tuningu również możemy modyfikować optykę, np. poprzez dodanie spoilera. Jednak czymś, co łączy w sobie dużo lepszy wygląd z praktycznym zastosowaniem, jest obniżone zawieszenie. Przy tej modyfikacji samochód od razu nabiera sportowego sznytu, a ponadto dużo lepiej się go prowadzi. Jednak aby wszystko sprawnie działało, powinniśmy wybrać dobrej jakości części do tuningu. W tym wypadu najlepsze będzie gwintowane zawieszenie.

Na koniec warto wspomnieć o samym silniki. Jego modyfikacja i podniesienie osiągów może nie będą widoczne na postoju, ale podczas jazdy już tak. Lepsze brzmienie i większa prędkość na pewno zrobią wrażenie i na kierowcy, i na pasażerach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Medycyna naturalna – zadbaj o swój organizm
Medycyna naturalna – zadbaj o swój organizm
Przyroda nie tylko cieszy wzrok i koi nerwy, ale również podsuwa człowiekowi wiele produktów, które pomagają zachować siły witalne i […]
Polecamy