W jakiej sytuacji może być konieczne oddanie swojego pojazdu do kasacji?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
W jakiej sytuacji może być konieczne oddanie swojego pojazdu do kasacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód, tak jak każde urządzenie mechaniczne, ma swój określony okres żywotności. Po tym czasie nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Właściwości użytkowe auto traci również w przypadku, gdy ma poważne uszkodzenia, których naprawa jest nieopłacalna. W takich sytuacjach trzeba podjąć decyzję o oddaniu pojazdu do kasacji.

Co zrobić z wysłużonym autem?

Koszty naprawy starego samochodu, który podczas obligatoryjnego badania technicznego nie został dopuszczony do ruchu drogowego, mogą nieraz przekroczyć wartość mocno już wyeksploatowanego pojazdu. Auto zajmuje miejsce w garażu, albo zalega na parkingu wymagającym opłat. A porzucenie go w miejscu publicznym grozi sporym mandatem, albo grzywną za spowodowanie zagrożenia. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go do całkowitej kasacji. Za przekazanie wraku do złomowania kierowca otrzyma pewną kwotę, którą może dołożyć do zakupu następnego auta.

Auto po kraksie – co dalej?

Podczas poważnego wypadku drogowego najczęściej ucierpią szyby, karoseria, zawieszenie i silnik. Firmy ubezpieczeniowe przeważnie odmawiają pokrycia z AC kosztów tak rozległych szkód. Ale może się okazać, że niektóre podzespoły są nadal w dobrym stanie i można je odzyskać do dalszego użytkowania. Wtedy samochód można sprzedać do częściowej kasacji. Jeżeli chodzi o taki skup aut Koszalin ma licencjonowane stacje demontażu pojazdów, gdzie wyjmuje się nieuszkodzone części, a cała reszta zostaje zezłomowana. Proces utylizacji odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad ochrony środowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Naczynia niezbędne w restauracji – co musi znaleźć się na wyposażeniu?
Naczynia niezbędne w restauracji – co musi znaleźć się na wyposażeniu?
Prowadzenie restauracji to zajęcie czasochłonne, które wymaga od jej właściciela wielu umiejętności, ale także odpowiedniego wyposażenia lokalu. Lista sprzętów, które […]
Polecamy