Wypadek drogowy – jak dochodzić swoich praw?

Sposób życia i styl
j-a-k
Wypadek drogowy – jak dochodzić swoich praw?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi o kilkuset zdarzeń drogowych. Pomimo istnienia systemu ubezpieczeń obowiązkowych wielu poszkodowanych ma problem z dochodzeniem swoich praw. Kiedy firma ubezpieczeniowa unika odpowiedzialności, warto zwrócić się po pomoc do fachowców.

Pomoc podczas likwidacji szkody

Pierwszym zadaniem osoby biorącej udział w wypadku drogowym jest zgłoszenie szkody w firmie ubezpieczeniowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, od momentu zgłoszenia zakład ubezpieczeń ma 30 dni na wypłatę odszkodowania pozwalającego pokryć straty. Niestety badania statystyczne pokazują, że wielu ubezpieczycieli zaniża sumę do wypłaty, uwzględniając w kosztorysie najtańsze zamienniki i przyjmując niskie koszty robocizny. Osoba, która nie zgadza się z wysokością odszkodowania, może złożyć reklamację lub zwrócić się o pomoc do takiej firmy jak https://euroexpert.szczecin.pl. Takie podmioty pomagają oszacować rzeczywistą wartość szkody, a także pomóc zorganizować samochód zastępczy oraz wypełnić wszelkie formalności wymagane przez zakład ubezpieczeń.

Dochodzenie należnego odszkodowania

Osoba, która domaga się odszkodowania, ma do wyboru jedną z dwóch dróg. Pierwsza to wnioskowanie o wypłatę świadczenia w kwocie odpowiadającej rzeczywistej wartości poniesionej straty, druga to sprzedanie szkody i uzyskanie natychmiastowej dopłaty. Klient, który zdecyduje się na pierwsze rozwiązanie, pozwala rzeczoznawcy działać w jego imieniu. Może liczyć na odzyskanie wszystkich poniesionych kosztów, w tym opłat za holowanie czy parking, jednak musi się liczyć z tym, że sprawa może potrwać dosyć długo, zwłaszcza jeśli będzie ją rozstrzygał sąd. Drugi wariant pozwala od razu uzyskać pieniądze.

Wysokość dopłaty jest proponowana przez rzeczoznawcę, po przeprowadzonej przez niego analizie dokumentów. Rozwiązanie to jest skierowane do osób, którym zależy na czasie i jak najszybszym pozbyciu się problemu. Profesjonalne firmy zajmujące się pomocą poszkodowanym oferują również pomoc w przypadku nietypowych zdarzeń, np. takich, które miały miejsce na terytorium Niemiec.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przed jakimi szkodami i od czego zabezpiecza hydroizolacja?
Przed jakimi szkodami i od czego zabezpiecza hydroizolacja?
Hydroizolacja oznacza izolację obiektu przeciwwilgociową. To element ochrony poszczególnych składników budynku, które podczas eksploatacji mogą zostać narażone na oddziaływanie przede […]
Polecamy