Aikido – dlaczego warto zapisać na nie dziecko?

Sposób życia i styl
j-a-k
Aikido – dlaczego warto zapisać na nie dziecko?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aikido to japońska sztuka walki oparta na filozofii nieustannego rozwoju i wzajemnym szacunku. Polega ona w ogromnej mierze na wykorzystywaniu siły przeciwnika, dlatego najczęściej stosowane ruchy to uniki, obroty, rozmaite zasłony, dźwignie, a także rzuty. Celem jest skuteczne obezwładnienie drugiej osoby – np. poprzez nagłe pozbawienie jej równowagi. To idealna forma aktywności dla dzieci, ponieważ regularne trenowanie niezwykle pozytywnie wpływa na zdrowie i nie tylko. Profesjonalne zajęcia aikido dla najmłodszych są prowadzone m.in. w tej poznańskiej szkółce: http://www.aikidokids.pl.

Dobra zabawa to tylko jedna z korzyści

Zapisanie dziecka na aikido to świetny pomysł przede wszystkim dlatego, że będzie ono mogło efektywnie rozładować drzemiącą w ciele energię i utrzymywać stały kontakt z rówieśnikami o identycznym zainteresowaniu. Oczywiście treningi mają zazwyczaj luźną formę, w związku z czym z pewnością nie zabraknie w ich trakcie dobrej zabawy poprawiającej ogólne samopoczucie malucha. Nie bez znaczenia jest ponadto fakt, że aikido jako ponadprzeciętnie ruchliwa sztuka walki doskonale kształtuje koordynację oraz ma znakomity wpływ na zdrowie młodego człowieka – np. w znacznym stopniu wzmacniając poszczególne partie mięśniowe, korygując wszelkie niepożądane wady postawy, dając poczucie silnego odprężenia organizmu (relaks psychofizyczny), a także wyraźnie podnosząc poziom elastyczności i gibkości ciała.

Korzyści dla dzieci wynikające bezpośrednio z uprawiania omawianej aktywności to także:

– zauważalny wzrost poczucia własnej wartości 

– nauka ścisłej współpracy z rówieśnikami i troski o nich

– szybsze przyswajanie informacji na lekcjach w szkole (z powodu oczyszczonego umysłu)

– lepszy refleks 

– rozwój umiejętności przewidywania skutków własnych decyzji oraz działań

– poprawa bezpieczeństwa (ze względu na przyswojenie podstawowych technik samoobrony)

Tak naprawdę na zajęcia z aikido nie powinny chodzić jedynie maluchy zmagające się z zaawansowanymi chorobami stawów, silnymi problemami z oddychaniem i sercem lub łamliwością kości. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukienek?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukienek?
Każda kobieta ceni sobie wygodne i zarazem efektowne ubrania. W ofertach sklepów odzieżowych można wyszukać wiele oryginalnych projektów, na różne […]
Polecamy