Bezpieczeństwo pracy na wózku widłowym

Biznes i finanse
j-a-k
Bezpieczeństwo pracy na wózku widłowym
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Operatorem wózków widłowych może być tylko osoba, która posiada w tym celu niezbędne uprawnienia. Wszystko dlatego, że transport towarów ułożonych na paletach, które nierzadko ważą kilka ton, wiążą się z ogromnym ryzykiem. Należy wyróżniać się odpowiedzialnością, ale i umiejętnościami technicznymi w zakresie obsługi takiego sprzętu, aby móc zachować optymalne bezpieczeństwo. To jednak nie wszystko, bo praca na wózku widłowym wymaga też właściwego przygotowania palet z towarem.

Jak zabezpieczyć towar na paletach? 

Towar ułożony na paletach musi być właściwie chroniony i nie chodzi tylko o niwelowanie jego ewentualnych usterek. Najczęściej palety chroni się stretchem, takim jak w ofercie na https://www.bialpak.pl/pl/przemysl/stretch/folie-stretch-przemyslowe,p90291359. Dzięki temu ułożony towar o różnym gabarycie nie przesuwa się ani nie spada. 

Co więcej, same palety muszą być odpowiednio umieszczone na widłach wózka. Są one nie tylko transportowane, ale niejednokrotnie również wznoszone na pewną wysokość, aby można było je dogodnie magazynować. 

Kontrola pracy na wózku widłowym 

Pracownicy, którzy obsługują wózek widłowy bez stosownych uprawnień, narażeni są na wysokie kary pieniężne. Takie same nakładane są na pracodawcę. Kontroli podlegają również palety i to nie tylko w zakresie owijania ich stretchem dla dodatkowej ochrony. Same palety muszą być należytej jakości, nie mogą posiadać wad, takich jak złamanie, zawilgocenie czy próchnienie. Dzięki temu praca na wózku widłowym przebiega przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pomysły na efektywną reklamę firmy
Pomysły na efektywną reklamę firmy
Atrakcyjne materiały reklamowe to szansa na zaistnienie w branży oraz wypromowanie produktów wprowadzanych na rynek. Oryginalne techniki marketingowe umożliwiają takie […]
Polecamy