Zastosowanie drewnianych schodów młynarskich

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Zastosowanie drewnianych schodów młynarskich
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pozbawione podstopnic schody rozpoczęły swoją karierę w wysokich i wąskich młynach, gdzie miejsca na tradycyjne schody nie było. Ze względu na swoją lekkość i atrakcyjne drewniane wykonanie znalazły swoje miejsce również w mieszkaniach i ogrodach. W przeciwieństwie do klasycznych schodów, nie zajmują tak dużo miejsca i pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni pod nimi, przez co chętnie wykorzystuje się je w domach o niewielkim metrażu. Dobrze komponują się z mieszkaniami zaaranżowanymi w stylu skandynawskim, w którym często łączy się jasne drewno i biel, stając się nie tylko drogą na wyższe piętra, ale i ozdobą samą w sobie. Postawione w budynku mieszkalnym schody młynarskie mogą prowadzić na antresolę albo poddasze, mogą też stanowić zejście do piwnicy. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie miejsca jest niewiele – ten rodzaj schodów można podzielić na proste i zabiegowe, które pozwalają na jeszcze większe zaoszczędzenie miejsca.

Wewnątrz i na zewnątrz

Kojarzące się z drabiną schody można wykorzystać również w ogrodzie. Jeśli wybudowano tam domek do zabawy dla dzieci, wyposażone w poręcz schody będą wygodniejszą i bezpieczniejszą drogą do środka niż tradycyjna drabina, w szczególności dla młodszych dzieci. Sprawdzą się również przy wejściach na taras. Wykorzystać je można również przy poddaszach garażów lub budynków gospodarczych – umożliwiają szybki dostęp na wyższą kondygnację bez zajmowania cennego miejsca, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Również domki letniskowe często wyposażone są w ten typ schodów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bielizna idealna na co dzień – jak zadbać o wygodę?
Bielizna idealna na co dzień – jak zadbać o wygodę?
Bielizna to bardzo istotna część każdej stylizacji. Niestety wiele kobiet bagatelizuje ważność tego elementu garderoby, wybierając byle jakie figi odcinające […]
Polecamy