Co jest niezbędne przy wykonywaniu pedicure?

Sposób życia i styl
j-a-k
Co jest niezbędne przy wykonywaniu pedicure?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pedicure to jedna z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych usług w salonach kosmetycznych. Przyczyną jest fakt, że stopy, a szczególnie ich podeszwy, to miejsce bardzo trudne do pielęgnacji. Skóra narażona na duże obciążenia, niewygodne buty, obtarcia oraz odparzenia jest skłonna do narastania, tworząc tym samym nieestetyczne zgrubienia oraz pęknięcia. Chcąc zaradzić takiemu problemowi w profesjonalnym salonie, powinnyśmy wyposażyć stanowisko w kilka niezbędnych sprzętów, jak również akcesoriów, które przyspieszą i ułatwią naszą pracę.

Niezbędnik kosmetyczki

Urządzeniem najważniejszym przy profesjonalnej pielęgnacji stóp jest porządna frezarka podologiczna, którą kupimy np. na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/pl/c/Frezarki-podologiczne/131. Specjalistyczny sprzęt wysokiej klasy zapewni nam sprawne oraz szybkie usunięcie nagniotków, grubej skóry na piętach oraz warstwy lakieru hybrydowego z paznokci. Frezy różnej grubości i regulacja stopnia oraz kierunku obrotów ułatwią wykonywanie zabiegów.

Przydać może się również lampa do utwardzania lakieru. Ponadto na stanowisku pracy muszą znaleźć się pilniki, zmywacz do paznokci, kremy, balsamy, płyn do dezynfekcji, środki opatrunkowe, peelingi i sole do kąpieli stóp. Niezbędny jest też wygodny fotel, na którym klient się odpręży. Dobrze pamiętać także o maseczce. Dzięki niej nie będziemy wdychać pyłu powstającego w trakcie działania frezarki. Tak przygotowane, poradzimy sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami trafiającymi w nasze ręce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy istnieją mapy dla niewidomych?
Czy istnieją mapy dla niewidomych?
Mapowanie to praktyka przedstawiania na mapie cech geograficznych, lokalizacji i powiązanych informacji. Mapowanie może być wykonywane ręcznie lub automatycznie. Główne […]
Polecamy