Jaki sprzęt stosuje się do diagnostyki i badań okulistycznych?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jaki sprzęt stosuje się do diagnostyki i badań okulistycznych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroby oczu dotyczą wielu osób, niezależnie od płci i wieku. Zarówno wady refrakcji wzroku, jak i groźne choroby można szybko zdiagnozować podczas podstawowych badań okulistycznych. Sprzęt dostępny w prywatnych oraz publicznych gabinetach należy do jednego z najnowocześniejszych. Umożliwia on szybkie i dokładne przeprowadzenie badania, którego wyniki są precyzyjne i pozwalają lekarzowi poznać stan oczu swojego pacjenta.

Co powinno znaleźć się w każdym gabinecie okulistycznym?

Podstawowym urządzeniem służącym do badania wzroku jest autorefraktometr. Okulista, korzystając z tego sprzętu, jest w stanie określić kondycję oczu pacjenta oraz wszelkie wady. W gabinecie musi znaleźć się również unit, składający się z fotela, blatu, lamp oraz rzutnika. To tutaj pacjent jest dokładnie badany. Lekarz może w tym miejscu dobrać szkła, czy obejrzeć dno oka. Niezbędny okazuje się również foropter. Służy on do dokładnego ustalania wady refrakcji. Wszystkie te urządzenia można znaleźć pod wskazanym adresem https://www.krak-optic.pl/partnerzy/rightway/. Tego rodzaju sprzęt to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu okulistycznego. Umożliwia przeprowadzenie dokładnych badań i pomiarów oraz dobranie prawidłowych szkieł okularowych, czy soczewek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprężone powietrze – w jakich branżach jest wykorzystywane?
Sprężone powietrze – w jakich branżach jest wykorzystywane?
Sprężone powietrze to powietrze, które zostało sprężone przez kompresor. Zazwyczaj jest ono przechowywane w zbiorniku i rozprowadzane do miejsc, w […]
Polecamy