Czy renowacja mebli jest opłacalna?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Czy renowacja mebli jest opłacalna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie prawie wszystko można zakupić od ręki za stosunkowo małe pieniądze. Ta zasada dotyczy również mebli, które ludzie wymieniają zazwyczaj po kilku latach użytkowania (kanapy, fotele, stoły, komody itp.). W wielu przypadkach jest to pochopna decyzja, ponieważ jeśli jakaś konstrukcja nie jest nadmiernie zniszczona, wówczas istnieje możliwość jej łatwej renowacji. Na rynku funkcjonuje wiele warsztatów specjalizujących się w nadawaniu meblom zupełnie nowego życia – choćby poprzez wymianę tapicerki.

Duże znaczenie ma stan danego elementu

Na renowację mebli decydują się przeważnie kolekcjonerzy antyków oraz osoby pragnące urządzić swój dom lub mieszkanie w niepowtarzalny sposób. Jest to również świetne rozwiązanie dla ludzi chcących przywrócić świetność starym konstrukcjom z duszą, do których przez lata bardzo się przywiązali. Opłacalność całego przedsięwzięcia zależy w ogromnej mierze od kondycji mebla, czyli jego stanu wizualnego. Pamiętajmy bowiem o tym, że im bardziej jest zniszczony, tym więcej środków finansowych będzie musiał przeznaczyć specjalista na jego modyfikację. Dlatego też czasami lepiej jest zrezygnować z omawianej usługi i zakupić zupełnie nowy model.

Oczywiście istnieje możliwość wykonania renowacji na własną rękę, choć trzeba posiadać przynajmniej podstawowe umiejętności w zakresie majsterkowania oraz zmysł estetyczny. Samodzielnie bez większego problemu wymienimy tapicerkę w kanapie czy fotelu, oszlifujemy i pomalujemy farbą drewniane powierzchnie, uzupełnimy wypełnienie w siedzisku czy zamontujemy nowy uchwyt. Jeśli np. interesują nas oryginalne gałki i uchwyty meblowe, to znajdziemy je na https://skandynawskieuchwyty.pl/uchwyty-meblowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakim zakresie możemy uzyskać pomoc od zaufanego biura rachunkowego?
W jakim zakresie możemy uzyskać pomoc od zaufanego biura rachunkowego?
Prowadzenie księgowości to jedno z kluczowych zadań, jakie stoi przed właścicielem firmy, a także zatrudnioną przez niego kadrą. Niejednokrotnie przerasta […]
Polecamy