Co to akrobatyka powietrzna?

Bez kategorii
j-a-k
Co to akrobatyka powietrzna?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Akrobatyka powietrzna to wykonywanie przez akrobatów umiejętności cyrkowych w powietrzu, takich jak żonglowanie i turlanie się po podłodze lub huśtanie się na trapezie. Słowo pochodzi od greckiego akros „zręczny”. Przy skoku czynność wymaga dużej zręczności lub umiejętności.

Jak to wygląda?

Akrobatyka powietrzna to umiejętność wykonywania akrobacji powietrznych, czyli wyczynów siłowych w powietrzu, zazwyczaj obejmujących kombinacje salta, obrotów i akrobacji na sprzęcie. Osoba wykonująca akrobatykę powietrzną nazywana jest aerialistą. Akrobatyka powietrzna to sport, który wymaga wyjątkowego połączenia siły, gracji i zwinności. Polega na wykonywaniu złożonych ruchów na takich urządzeniach, jak powietrzny jedwab, lina, obręcz czy trapez. Akrobatyka powietrzna to ekscytująca sztuka latania na trapezie, w balansach z rąk do rąk i ramion, a nawet z ogromną grupą ludzi współpracujących ze sobą w gigantycznej sieci tkanin. Jeśli jesteś zainteresowany występami przed publicznością lub szukasz niesamowitego treningu poprawiającego sprawność fizyczną, siłę i elastyczność, akrobatyka powietrzna będzie dla Ciebie idealna. Więcej informacji można uzyskać na tej stronie internetowej taniecwpowietrzu.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Suknia ślubna a charakter wesela
Suknia ślubna a charakter wesela
Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych w życiu człowieka. Zazwyczaj uroczystość poprzedzona jest długim czasem pełnym przygotowań. Państwo młodzi wkładają […]
Polecamy