Co trzeba wiedzieć o transporcie międzynarodowym

Biznes i finanse
j-a-k
Co trzeba wiedzieć o transporcie międzynarodowym
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie mamy do czynienia z niezwykle rozwiniętym rynkiem usług przewozowych, wynikającym z silnego handlu. Oprócz transportu krajowego ogromną rolę odgrywa transport międzynarodowy, polegający na przewożeniu różnych towarów z miejsca ich nadania na teren wybranego kraju znajdującego się w Unii Europejskiej albo na innym kontynencie. Wykorzystuje się w tym celu m.in. samochody ciężarowe, specjalistyczne pojazdy z naczepami, busy dostawcze, samoloty oraz statki. Oto jedna ze znanych firm działających w tej branży, oferujących usługi klientom indywidualnym i biznesowym: http://teul.pl/klient-indywidualny/

Prosty sposób na dostarczenie towaru w dowolne miejsce na świecie 

Firmy oferujące w naszym kraju usługi w ramach transportu międzynarodowego (w tym również wewnątrzwspólnotowego) generują ogromne dochody, które przekraczają każdego roku nawet 100 milionów złotych. Główną gałęzią ich działalności jest przewożenie ładunków ponadgabarytowych (sprzęt RTV AGD, meble, samochody, maszyny rolnicze i budowlane itp.), drobnicowych (produkty sypkie) oraz wymagających szczególnych warunków (np. leki i mięso muszą być transportowane w specjalnych chłodniach). Takie podmioty realizują zlecenia zarówno od prywatnych osób, jak i firm.

W tym pierwszym przypadku chodzi najczęściej o dostarczenie paczki do rodziny mieszkającej za granicą lub przewiezienie rzeczy osobistych w sytuacji przeprowadzki. Z kolei firmy i przedsiębiorstwa korzystają z transportu międzynarodowego w celu dostarczenia swoich wyrobów do klientów, do magazynu albo hurtowni. Przeważnie cały proces odbywa się według następującej procedury:

– przyjęcie zlecenia

– odbiór towaru i przygotowanie go do transportu (łącznie z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami)

– sporządzenie stosownej dokumentacji 

– ubezpieczenie przewozu

– zawarcie umowy z klientem

– odprawa celna

Jeśli chodzi o międzynarodowy transport Belgia, Francja, Anglia, Niemcy, Stany Zjednoczone i Rosja to państwa, do których jest on realizowany najczęściej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nieszczelność miechów w zawieszeniu – jak poradzić sobie z usterką?
Nieszczelność miechów w zawieszeniu – jak poradzić sobie z usterką?
Samochody, niezależnie od marki czy daty produkcji, są niezwykle skomplikowanymi maszynami. Składają się z wielu części, urządzeń i zespołów elementów, […]
Polecamy