Koronka, ale w odmianie ludowej

Sposób życia i styl
j-a-k
Koronka, ale w odmianie ludowej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koronki w polskiej kulturze ludowej istnieją od bardzo dawna. W Polsce po raz pierwszy koronkarstwo pojawiło się w XVI wieku. Koronki z motywami ludowymi zyskały popularność w polskich wsiach dopiero w XVII wieku. Do dziś używa się ich do robienia bielizny, firan, swetrów, a nawet zaproszeń ślubnych czy obrusów. To właśnie na ślubnej papeterii bardzo często można znaleźć motywy łowickie i góralskie. Są bardzo często elementem zaproszeń ślubnych ze względu na regionalne tradycje. Koronki łowickie bardzo często zdobią weselny stół i są świetną dekoracją.

Motyw koronek w papeterii ślubnej

Zaproszenia ślubne z koronką są niezwykle gustowne. Obecność koronki pozwala na podkreślenie uroczystego charakteru okazji. Nierzadko wiążą się z nimi motywy ludowe. W tego typu zaproszeniach nie brakuje również haftów. Bywa, że hafty są wykorzystywane jako osobne dekoracje na stół weselny dla pary młodej. Najczęściej inspirowane są miejscem zamieszkania i tradycjami. Koronki szydełkowe często można spotkać na stołach na sali weselnej. To właśnie one stanowią świetną dekorację pod zaproszenia i ślubne winietki. Jakie jeszcze rodzaje koronek można spotkać na weselu? Przede wszystkim są to wszelkiego rodzaju koronki dziane z tiulem, które mają efektowny układ nitek.

Bliskość natury – inspiracja dla wielu par młodych

Zaproszenia ślubne rustykalne najczęściej nawiązują do natury, regionalnych roślin i kwiatów. Nie bez powodu są chętnie wybierane przez młode pary jako motyw przewodni ich najważniejszego dnia. Kwieciste wianki, nawiązanie do własnych gustów, a nawet wykorzystanie symboliki – wszystko to ma wpływ na piękny efekt końcowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie formy wspomagania i udźwigu stosuje się w dziedzinie transportu?
Jakie formy wspomagania i udźwigu stosuje się w dziedzinie transportu?
W magazynach, zakładach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych powszechnie wykorzystuje się rozmaite urządzenia transportu bliskiego. W znacznym stopniu ułatwiają one bowiem […]
Polecamy